Rychlé osvěžení nabízí zahradní sprcha

solarni-sprcha-foto

V letní sezóně trávíme na zahradě spoustu času odpočinkem sportem i prací. Možnost rychle se osvěžit nebo umýt tak proto každý uvítá. Zahradní sprchu můžeme umístit přímo na zahradu kamkoli se nám to hodí.

Sprchy na zahradu jsou ekologické, praktické a umožňují nám dát si sprchu, nebo si jen rychle osvěžit. Kdykoli potřebujeme, aniž bychom se museli vracet do domu či chaty a hledat koupelnu. To je výhodné nejen v případě, že chceme ušetřit svůj čas, ale také když třeba pracujeme s hlínou nebo materiály, které nás mohou umazat. Venkovní sprcha je pak skvělým řešením, jak se zbavit nečistot a zároveň nepřinést nepořádek dovnitř domů. Zahradní sprchy jsou tak čím dál populárnější, jejich instalace je totiž velmi jednoduchá, stačí je připojit k zahradní hadici.

V létě nám samozřejmě studená voda přijde vhod, ale přesto může být nepříjemná, proto jsou oblíbené spíše sprchy, které mají solární ohřev vody. Ten zajistí, že voda, kterou se budeme umývat, bude mít příjemnou teplotu. Zároveň šetříme peníze za energie, protože solární sprcha využívá sluneční energii k tomu, aby vodu zahřála. Nepotřebujeme ji tak připojovat k elektrické síti ani k vodovodu s teplou vodou. Proto je tento způsob ohřátí vody ekologický a šetrný k přírodě i naší peněžence. Zahradní sprchy navíc můžeme snadno přenášet a umístit je tam, kde je zrovna potřebujeme, což se hodí i s ohledem na plánování času, který na zahradě chceme trávit a způsob jeho využití. Pokud například plánujeme party u bazénu, může nám zahradní sprcha sloužit pro opláchnutí před vstupem do bazénu, abychom minimalizovali přenos nečistot trávy a kamínků a zároveň lze využít i po opuštění bazénu. Na dětskou oslavu narozenin můžeme zahradní sprchu přemístit do té části zahrady, kde bude oslava probíhat a připravit tak dětem příjemné osvěžení v horkém dni.

Solární sprchy jsou skvělým doplňkem, pro každou zahradu jsou praktické funkční. Ušetří nám čas i náklady na ohřev vody a zároveň je máme kdykoli k dispozici. Na hawaj.cz můžeme vybírat z velkého množství zahradních sprch a najít tak přesně tu, která vyhovuje našim požadavkům.

 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.