Rostliny pro extra suchou zahradu. Pokvetou vám i tam, kde to ostatní vzdaly

Také se vaše zahrada proměnila během tohoto léta v poušť? Nestíháte zalévat a vlastně ani nevíte, kde byste vzali tolik přebytečné vody? Jděte na to jinak a změňte svou zahradu v kvetoucí ráj jednoduše tak, že na ni vysadíte vhodné rostliny.

Velké množství druhů totiž dokáže prosperovat i při opravdu minimálním množství dostupné vláhy. Seznamte se s těmi nejčastějšími a zjistěte, které zaplaví vaši zahradu barvami, a které jí dodají spíše onen žádaný zelený rámeček.

Jaké květiny pokvetou i na suchém záhonu? Možností je překvapivě hodně

Jako první se zaměříme na květiny, jež vás opravdu dokáží okouzlit svými barvami. Na suché zahradě tak rozhodně nesmí chybět:

  • perovskie (Perovskia atriplicifolia)
  • růže svraskalá (Rosa rugosa)
  • divizna (Verbascum olympicum)
  • máčka (Eryngium giganteum)
  • řebříček (Achillea filipendulina)
  • pupalka missurská (Oenothera missouriensis)
  • a kohoutek věncový (Silene coronaria)

Tyto květiny si opravdu dokáží poradit i s velkým suchem. A přes to pokvetou až do konce léta.

Foto: Pixabay

Nenápadné krásky pro trvalkové záhony

Potřebujete osadit suchý kout, ale nechcete, aby na sebe poutal příliš pozornosti? Pak do něj zasaďte čilimník (Cytisus x praecox), ožanku kalamandru (Teuctrium chamaedrys), slézovec (Lavatera sp.) nebo mydlici bazalkovitou (Saponaria ocymoides). A skvělou službu vám udělá i paznehtník měkký (Acanthus mollis), mnohokvět (Kniphofia), sporýš (Verbena bonariensis nebo katrán přímořský (Crambe marittima).

K mání jsou i suchomilné dřeviny

Své služby vám v tomto ohledu nabídne zejména dřišťál (Berberis Julianae) a hlohyně (Pyracantha coccinea). A pokud chcete na svou zahradu přilákat i ptactvo, zasaďte ptačí zob (Ligustrum vulgare). Dřevinám pak bude skvěle sekundovat i juka (Yucca filamentosa), bělotrn (Echinops bannaticus) či svíčkovec (Gaura sp.).

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.magazinzahrada.cz/suchovzdorne-krasky-pro-extremni-stanoviste/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)