Rooibos pomáhá na alergii i nejmenším dětem

Rooibos

Trápí vás nepříjemné projevy alergie, ale nechcete nebo nemůže hned sahat po farmaceutických prostředcích? Nebo byste naopak chtěli zkusit jejich účinek ještě trochu podpořit? S obojím vám může pomoci čaj rooibos.

Tedy, on to vlastně žádný čaj není, i když se mu tak říká. Patří do kategorie „nečajů“ a získává se z kůry rostliny, zvané čajovníkovec kapský. Neobsahuje kofein ani další stimulanty, naopak – organismus dokáže uklidnit

Rooibos se hodí i pro nejmenší děti

Obsahuje množství vápníku, železa a zinku a na zmírnění alergických projevů ho mohou pít už děti od 1 roku věku. Ovšem používá se i zcela běžně pro doplnění pitného režimu, chutná totiž mnohem lépe, než často používaný fenyklový čaj či dokonce obyčejná voda.

RooibosZdroj obrázku: Pixabay.com

Ovšem použití rooibosu není omezeno jen na pouhé pití. Lze z něho připravovat rovněž obklady na kopřivky, ekzémy a další podráždění kůže. A s alergickými reakcemi může maminka svému dítěti pomoci i tak, že bude čaj jednoduše pít při kojení.

Proti alergiím pomůže dvakrát denně rooibos – třeba i do nosu

A jak často si rooibos dopřát? Dva až tři šálky denně by měly být minimum. A to nejlépe ještě předtím, než se u vás alergie projeví. Může tedy do značné míry působit i preventivně. Obsahuje přírodní antihistaminika a další složky, které se s alergií dokáží poprat.

Ovšem trpíte-li opravdu silnými problémy, určitě nečekejte zázraky. Mimochodem – poprvé bylo antialergické působení rooibosu zkoumáno v Japonsku, kde se dodnes k těmto účelům hojně používá.

A co dělat, když vás trápí alergická rýma? Věřte nebo ne, ale místo nosních kapek můžete zkusit použít pár kapek vlažného čaje. Uvidíte, třeba pomůže i vám.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)