Ředkvičky a jejich pěstování: Je to velmi snadné!

Ředkvičky

Ředkvičky jsou jedním z nejoblíbenějších druhů pěstované zeleniny. Důvodem je zejména jejich krátké vegetační období. Jsou bezproblémové, takže je můžete začít pěstovat s dětmi nebo se o jejich pěstování mohou pokusit i naprostí začátečníci. Křupavé ředkvičky se do Evropy poprvé dostaly v 16. století. Už v té době se používaly zejména ve studené kuchyni, zejména na přípravu salátů. V současné době můžeme narazit na několik různých ředkviček – mohou se lišit tvarem, barvou a velikostí.

Pěstování ředkvičky

Ředkvičky je možné pěstovat několikrát do roka. Ideální období je ale v květnu až červnu, kdy ještě není tolik horko. Ředkvičky vyséváme na konečné stanoviště, protože přesazování snáší nepříliš dobře. Můžeme je pěstovat v nádobě na balkóně či okenním parapetu nebo samozřejmě také na záhonu. Ředkvičky je možné vysévat do jednoho řádku s mrkví či petrželí. Ředkvička vyroste rychleji a současně kypří půdu pro kořenovou zeleninu.

Ředkvičky

Foto: Pixabay

Barvy ředkvičky

Zatímco listy jsou vždy tmavě zelené, kořenová část ředkviček může mít více barev. Typická je tmavě růžová barva, dostupná je ale také v bílé, světle růžové nebo dokonce fialové barvě.

Výsev ředkviček

Ředkvičky milují slunné stanoviště. Jsou poměrně odolné vůči chladu, ale nezvládnout teploty pod – 12 °C. Půda by měla být mírně vlhká a přitom dobře propustná. Její pH je vhodné neutrální až mírně kyselé. Semínka jsou poměrně drobná, takže je smícháme s trochou písku, abychom je nezasadili příliš nahusto. Už za tři týdny můžete začít sklízet. Jakmile ale ředkvičky vzejdou, měli byste je vyjednotit tak, aby mezi jednotlivými ředkvičkami byl rozestup dva až tři centimetry.

Zálivka

Pokud půda vysychá, je dobré ředkvičky zalít. Avšak pozor, nezalévejte je příliš. Zálivka by měla být mírná, protože ředkvička patří mezi ty rostliny, které nechtějí být ve stojaté vodě.

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/zahrada/jak-na-krehke-redkvicky.html

https://fajnyogrod.pl/katalog-roslin/roslina/rzodkiewka/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!