Řasokoule

Řasokoule jako nenáročný domácí mazlíček

Sháníte nějakého domácího mazlíčka, ale nemáte dostatek času? Myslíte si, že byste se o něj nedokázali postarat? Pak je pro vás ideální volbou řasokoule. Sice nejde o živočicha, ale i takto zajímavá rostlina vás bude bavit. Nemusíte se o ni totiž skoro vůbec starat. Nejde ji přelít, ani krmit ji nemusíte. A také vám dlouho vydrží. Ale to jen v případě, že se o ni budete dobře starat.

Světoznámá zelená řasa

Je to jeden z druhů zelené řasy. Obvykle se vyskytuje na Islandu, v Rakousku, ve Skotsku a na ostrově Hokkaidó v Japonsku. Je kulatá a roste velmi pomalu. Živí se fotosyntézou. Dá se ovšem pěstovat i doma, a to v akváriu. Jako dekorace vypadá skvěle.

Je možné že vydrží i desítky let

Je to velice nenáročná rostlina.  Je pravda, že bez vody dokáže vydržet klidně několik dní. Aby zůstala kulatá, určitě byste ji měli občas poválet v rukou pod jemným proudem studené vody a také ji občas pootočit. Řasokoule můžete mít v akvárku klidně i s rybičkami, případně taky v zahradním jezírku. Nebo v jakékoliv designové nádobě.

Řasokoule

Řasokoule: Zdroj náhledového obrázku Commons.wikimedia.org.

Voda pro řasoukouli

Řasokoule ovšem miluje studenou vodu, takže by na ni určitě nemělo svítit slunce. Nejlepší voda pro řasokouli je voda z potoku nebo třeba z jezírka, samozřejmě přírodního. Pokud takovou vodu nikde nemáte, postačí proto převařená kohoutková voda. Jestliže řasokouli máte v malé nádobce, vodu měňte častěji, jelikož se rychleji ohřívá, a tím i kazí. Vodu v nádobě také měňte jednou za dva týdny. Ovšem můžete ji čistit i vícekrát než jednou za dva týdny. V létě je dobré do nádoby s řasokoulí přidat kostku ledu, díky čemuž se voda trochu zchladí, nebo nádobu rovnou s řasokoulí nechat na chvíli v lednici.

Změna barvy řasokoule

Nikdy ji nenechte na slunci, nebo příliš blízko topení. Slunce dokáže vaši řasokouli popálit a mohou na ní vzniknout hnědé fleky. Jinak je samozřejmě řasokoule zelená. Pokud změní barvu, může to také znamenat, že má v nádobě málo studené vody. Pokud vaše řasokoule řekněme onemocní, tak jí udělejte něco jako regenerační lázeň.  A to tak, že ji tzv. properte jemným proudem samozřejmě studené vody. A ještě nádobu vypláchněte. Řasokouli lze sehnat v různých velikostech, záleží na prostoru a vašich požadavcích.

Řasokoule: Zdroj náhledového obrázku Commons.wikimedia.org.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *