Psí plemena, která nesnáší samotu

Pes doga

Asi neexistuje pes, který by byl šťastný, když jeho páneček odejde do práce. Jsou ale takoví, kteří samotu zvládají lépe, než jiní. Určitá psí plemena jsou více společenská, než jiná. To může mít výhodu v tom, že se budou přátelsky chovat k vašim návštěvám. Na druhou stranu budou mnohem hůře nést chvíle, kdy budou odkázáni sami na sebe. Samotu nezvládají příliš dobře. Pokud trávíte spoustu času mimo domov (a nemůžete mít psa s sebou), neměli byste si pořizovat žádné z následujících plemen.

Australský ovčák

Jedná se o velmi chytrého psa, který se rád učí novým věcem. Umí spoustu povelí a vychovávat ho není příliš náročné, protože je velmi společenský. Miluje chvíle, které může strávit se svým majitelem. Potrpí si na dlouhé procházky a splní vám, co vám na očích uvidí. Miluje pohyb a také společnost. Pokud jej však budete nechávat dlouhodobě samotného doma, může se to projevit nejenom na jeho psychickém, ale také fyzickém stavu.

PesFoto: Pixabay

Americký pitbulteriér

Ačkoli tento pes může svým vzhledem na první pohled budit respekt, jedná se o velmi empatické a společenské zvíře. Bez svého páníčka je velmi nešťastný, což se projevuje na jeho psychickém i fyzickém stavu. Pokud jej necháváte dlouho samotného, může se vám „pomstít“ tak, že začne demolovat váš byt. Taktéž se může stát nadměrně agresivním.

Čivava

Také tento miniaturní pejsek je velmi rád, když má kolem sebe společnost. Vzhledem k jeho velikosti jej snadno můžete vzít téměř kamkoli, kde nemají psi vstup zakázán. Pokud jej necháte příliš dlouhou o samotě, odvděčí se vám problémy s chováním. Ačkoli je čivava malý pes, má ráda pohyb.

Francouzský buldoček

Francouzští buldočci jsou známí svým krátkým čumáčkem. Rádi chodí na procházky a dobře vycházejí s ostatními psy. Patří mezi rodinné psy, kteří milují společnost a zejména děti. Vzhledem k tomu, že je malý, můžete jej vzít téměř kamkoli s sebou. Nesnáší ale chvíle, kdy jej necháváte samotného.

Foxteriér

Inteligentní foxteriéři milují svého majitele a rádi s ním tráví veškerý svůj čas. Rádi se mazlí a milují dlouhé procházky. Na druhou stranu samota z nich může udělat opravdového ďábla. Proto je dobré si předem rozmyslet, kolik času můžete tomuto psovi věnovat.

Zdroj: https://porady.interia.pl/psy/news-psy-ktore-nie-lubia-samotnosci-nie-zostawiaj-tych-ras-samych,nId,5836388

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!