Proplach filtrace: Nezbytnost, aby vám nezezelenala voda v bazénu

Proplach filtrace

Léto je v plném proudu a hlídání vody v bazénu se stalo vaší každodenní povinností? Pokud ne, určitě by mělo. Mnohé činnosti jsou totiž nezbytné, jinak se setkáte s vodou zelenější, než je trávník. To si samozřejmě nepřeje vůbec nikdo. Řešit je nezbytné mnoho různých důležitých úkonů. Začít bychom měli pravidelným provozem filtrace a skončit bazénovou chemií. My se zaměříme na krok, který se někdy opomene a může z toho být velká nepříjemnost.

Zelená voda

Zelená voda v bazénu: Foto Radek Štěpán

Proplach filtrace je nezbytný

Jednoznačně. Vždyť jakékoli částečky se při vysávání bazénu zachycují právě v písku tvořícím náplň filtrace. Pokud filtraci nepročistíte, setkáte se s tím, že veškeré nečistoty se po určité době začnou vracet zpět do čisté vody. Ta zezelená tak rychle, že se budete divit.

Čistá voda v bazénu

Čistá voda v bazénu: Foto Radek Štěpán

Jak často proplachovat?

Ideálně po každém vysávání, které zachytí větší porci nečistot. Písek ale dokáže něco pojmout, takže interval může být bez problémů i větší. Záleží pochopitelně na míře znečištění bazénu samotného.

Filtrace

Filtrace: Foto Radek Štěpán

Někdy je lepší výplach

Je už váš bazén znečištěný tak, že dno fakticky není vidět? Pak se vyplatí volit spíše funkci výplachu. Veškeré nečistoty jsou pak odváděny přímo ven. Pozor je však třeba dát úbytek vody. Tu je zapotřebí následně dopustit čistou.

Proplach filtrace: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.