Proplach filtrace

Proplach filtrace: Nezbytnost, aby vám nezezelenala voda v bazénu

Léto je v plném proudu a hlídání vody v bazénu se stalo vaší každodenní povinností? Pokud ne, určitě by mělo. Mnohé činnosti jsou totiž nezbytné, jinak se setkáte s vodou zelenější, než je trávník. To si samozřejmě nepřeje vůbec nikdo. Řešit je nezbytné mnoho různých důležitých úkonů. Začít bychom měli pravidelným provozem filtrace a skončit bazénovou chemií. My se zaměříme na krok, který se někdy opomene a může z toho být velká nepříjemnost.

Zelená voda

Zelená voda v bazénu: Foto Radek Štěpán

Proplach filtrace je nezbytný

Jednoznačně. Vždyť jakékoli částečky se při vysávání bazénu zachycují právě v písku tvořícím náplň filtrace. Pokud filtraci nepročistíte, setkáte se s tím, že veškeré nečistoty se po určité době začnou vracet zpět do čisté vody. Ta zezelená tak rychle, že se budete divit.

Čistá voda v bazénu

Čistá voda v bazénu: Foto Radek Štěpán

Jak často proplachovat?

Ideálně po každém vysávání, které zachytí větší porci nečistot. Písek ale dokáže něco pojmout, takže interval může být bez problémů i větší. Záleží pochopitelně na míře znečištění bazénu samotného.

Filtrace

Filtrace: Foto Radek Štěpán

Někdy je lepší výplach

Je už váš bazén znečištěný tak, že dno fakticky není vidět? Pak se vyplatí volit spíše funkci výplachu. Veškeré nečistoty jsou pak odváděny přímo ven. Pozor je však třeba dát úbytek vody. Tu je zapotřebí následně dopustit čistou.

Proplach filtrace: Náhledové foto Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

3 komentáře

 1. Vlk Odpovědět

  Samozřejmostí je hlavně když někdo kupuje takový bazén, koupit k tomu vhodnou filtraci a to právě kolikrát lidi nemají. Každý kouká na peníze a potom k k velkému 25 kubíkovému bazénu lidi kupují filtrace byť pískové, ale tak na dětský bazének.
  Lidé také nechápou, že se o vodu musejí starat a nakupovat chcemii a hlídat alespoň to PH. Znám další inteligenty, kteří nechají puštěnou filtraci jednou za uherák, nebo hodinu denně s malou filtrací a velkým bazénem. Člověk se občas diví jací jelita občas lidi jsou. Pokud k bazénu člověk koupí odpovídající filtraci, klidně i vyšší řadu, tím se to člověku jenom zůročí a bude mít krásně čistou vodu….hlavně hlídat PH. Pro dobré PH se může stát, že dáte klidně dvě celá balení PH+ do bazénu, záleží na velikosti bazénu. Doporučuji koupit proužky 4v1, nebo 5v1, kde si hravě po namočení proužku do vody bazénu zkontrolujete čeho Vám kde chybí, jakou chemii do bazénu dát. Každopádně při nákupu bazénu kupujte výkonné filtrace !

  1. Aster Odpovědět

   V tomto máte naprostou pravdu – lidé šetří na nesprávných věcech.
   dělám zahrady a kolikrát se setkávám s neskutečnou pitomostí – šetřivost. naprosto nejsem schopna vysvětlit někomu, kdo si pořídí bazén za X tisíc, že je potřeba řešit i správnou filtraci a chemii. a ještě horší je to u koupacích jezírek, kde by měla jít chemie stranou, ale je třeba dbát na správný poměr užitné a čistící plochy…a to nemluvím o „romanticích“, kteří si do koupacího jezírka nasadí rybičky – protože je to tak super se koupat s rybičkami…a jejich hovínky a nesežraným žrádlem…juj 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *