Proč si pořídit dřevěná eurookna?

Eurookna

Ať už rekonstruujete, nebo stavíte novostavbu, je třeba se rozhodnout, jaký typ oken do svého domu umístíte. Samozřejmě se hned nabízí plastová okna, která představují cenově výhodné řešení. Pokud ovšem patříte mezi milovníky přírodních materiálů, budou vaším favoritem dřevěná eurookna. Mají totiž nespočet výhod.

Co jsou eurookna?

Jsou to dřevěná okna, při jejichž výrobě se používají moderní technologie. Díky tomu mají dřevěná eurookna vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti, vysokou tvarovou stabilitu profilů, odolnou povrchovou úpravu a nízkou tepelnou roztažnost. Konstrukce eurooken je tvořena špičkovými komponenty, jimiž jsou izolační trojsklo a dvojsklo, dvojité těsnění, celoobvodové kování atd. Při pravidelné údržbě podpoříte dlouhou životnost eurooken, která vydrží i několik desetiletí.

Eurookna
Foto: barvinek.cz

Výhody eurooken

Eurookna stejně jako dřevěné dveře si zamilujete díky jejich přírodnímu vzhledu, jenž domovu vtiskává pocit útulna. Proto je nalezneme hlavně na starších a venkovských domech, roubenkách, vilách. Ve prospěch dřevěných oken hovoří tvarová stabilita a pevnost. Při změnách teplot se nerozpínají ani nesmršťují, neboť jsou tvořena vícevrstvými lepenými hranoly. Dřevěná okna mají kvalitní povrchovou úpravu. Jsou impregnována proti plísním a houbám, ošetřena několika vrstvami laku a lazury. Eurookna se v neposlední řadě velmi dobře udržují, v případě poškození se oproti plastovým oknům dají jednoduše opravit.

Kde zakoupit?

Předním dodavatelem dřevěných oken a dveří je firma Barvínek působící na českém trhu od roku 1997. S výrobou a montáží oken má mnohaleté zkušenosti, můžete se spolehnout na jejich prvotřídní kvalitu. Více se o tomto výrobci dozvíte na www.barvinek.cz, kde naleznete také kompletní nabídku, fotogalerii realizací oken a dveří, návody k údržbě dřevěných oken.

Náhledové foto: barvinek.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.