Proč se vyplatí investovat do dřevěné podlahy?

Podlaha

V posledních několika letech získávají na oblíbenosti opět dřevěné podlahy, které jsou sice náročnější třeba na renovaci, nicméně přirozeně zapadají do jakéhokoliv interiéru. Dřevo dodává místnostem nádech elegance i trochu tepla, navíc prostor opticky zvětšuje. V následujících řádcích vám o této podlahové krytině prozradíme více zajímavých informací.

V první řadě vás nadchne, že dřevěné podlahy se snadno udržují v čistotě, protože je můžete zametat, vyčistit párou, ale třeba i vysávat. Velice rychle tak odstraníte nahromaděné nečistoty nebo zbytky.

Pevnost a odolnost

Velice vychvalovanou vlastností, kterou se může dřevěná podlaha pyšnit, je jednoznačně pevnost, která jde ruku v ruce s odolností. Sice se dřevo může poškrábat, případně promáčknout, ovšem není to až tak snadné. Pokud se o podlahu řádně staráte, její tvrdý povrch vydrží desítky let, možná i několik generací.

PodlahaFoto: supellex.cz

Sice jsou populární plovoucí podlahy, nicméně nepřidají tak na hodnotě nemovitosti jako tradiční parkety.

Lepší kvalita vzduchu v místnostech

Koberce zachycují prach, zvířecí srst, pyl, pevné částice a další běžné alergeny. Plovoucí podlaha není tak náchylná na zmíněné neduhy, ale i tak se mohou prachové částice a alergeny zachytit ve spárách. Pokud si však chcete v interiéru vytvořit vskutku zdravé a příjemné prostředí, není nic jednoduššího než sáhnout po dřevu. Právě dřevěné podlahy se doporučují tam, kde žijí alergici.

Kde koupit dřevěné podlahy?

Pokud hledáte prodejce dřevěných podlah, obraťte se na společnost SUPELLEX, v jejíž nabídce je například oblíbená kolekce The Family. Podlahy ze zmíněné kolekce se skládají ze tří vrstev, a to včetně vrchní odolné vrstvy o tloušťce 3 milimetry. Vyznačují se vysokou kvalitou, stabilitou a odolností.

Zajímavou alternativou jsou masivní dřevěné podlahy Esco s dlouhou životností a odolností vůči otěru i slunečnímu záření.

Náhledové foto: supellex.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.