Proč používat při údržbě WC zubní pastu a další triky od údržbářů pro čistou toaletu

Chcete si maximálně usnadnit čištění této nejšpinavější části domácnosti? Prozradíme vám postup, díky němuž vám bude stačit jen jeden generální úklid WC do roka. A jako bonus zjistíte, proč se k údržbě toalety hodí i zubní pasta.

WC se čistí nejlépe za sucha. To je zkrátka fakt, který byste neměli opomíjet. Jak však takového stavu dosáhnout? Vodu z nádržky musíte jednoduše vybrat. Poslouží vám k tomu plastová lahev, kterou stisknete, poté vložíte do WC a povolíte. Nasajte přebytečnou vodu. Tu vylijte a opakujte, dokud není toaleta čistá.

Spolehněte se na ocet a jedlou sodu

A co dělat dál? Postarejte se o úporné usazeniny za pouhou půlhodinu. A to jednoduše tak, že do své WC mísy nasypete jedlou sodu. Musí jí být opravdu hodně, aby pokryla všechna znečištěná místa. Teď už vám zbývá jen půl hodinky vydržet a budete mít skoro hotovo.

Foto: Pixabay

A co si počít dál? Do WC nalijte celou láhev octa. Buďte připraveni na bouřlivou reakci – soda s octem totiž začnou reagovat a šumět. Pro jistotu přiklopte víko. Díky tomuto postupu se nečistoty skvěle uvolní, takže je jednoduše odstraníte štětkou nebo kartáčkem. Nakonec toaletu propláchněte vodou a máte hotovo.

O svěžest se postará zubní pasta

Nechce se vám utrácet za drahé osvěžovače toalety? Jděte na to jinak a pod její okraj naneste zbytek oblíbené zubní pasty. Jakmile spláchnete, částečně se smyje a WC jemně provoní. Vydrží poměrně dlouho, nemusíte ji tedy nanášet nijak často. Navíc vás podobný postup bude stát jen opravdu pár korun, a to se také počítá.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://bydleni.instory.cz/1930-vyuzijte-tablety-do-mycky-na-cisteni-toalety-mastne-trouby-i-dalsich-necistot.html, https://www.drogeriezde.cz/blog/5-zarucenych-triku-s-tabletami-do-mycky, https://www.homeincube.cz/tablety-mycky-umyji-mnohem-vic-nez-jen-nadobi-k-cemu-domacnosti-muzeme-jeste-pouzit/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)