Proč by na zahradě neměla chybět houpací síť

Houpací síť nebo závěsné křeslo je příjemným zpestřením každé zahrady.  Nejenže se jedná o zajímavý prvek, ale houpání přináší řadu zdravotních benefitů. Lidé, kteří doma disponují dostatkem prostoru, si je pořizují také do interiéru. Pokud tedy nemáte zahradu, ale dispoziční řešení interiéru vám tuto možnost nabízí, pak neváhejte.

V houpací síti můžete relaxovat, číst knížku, poslouchat hudbu nebo se oddávat snění. Je známo, že jsou spojovány se zdravým spánkem. To proto, že pokud zaujmete správnou polohu, umožníte své páteři se zcela uvolnit. Nenabízí tedy jen lenošení, ale i zdravý spánek. Co lepšího může být než si dát po dobrém obědě někde ve stínu za zpěvu ptáků šlofíka?

Zdravá zábava pro děti i dospělé

Málokdy se stane, že něco zábavného je zároveň i zdraví prospěšného. Houpací sítě pomáhají zmírnit nebo dokonce zcela odstranit problémy s usínáním. Dětem zase pomáhají s rozvojem pohybové aktivity, podporují smysl pro rovnováhu, zlepšují motoriku, vytvářejí podněty pro rozvoj mozku. Působí i jako podpůrný prostředek při řešení hyperaktivity. Při houpání v síti dochází k uvolnění svalového i psychického napětí.Navozuje pocit pohody a vnitřního pokoje.

Kam houpací síť zavěsit?

Houpací síť se zavěšuje mezi trámy, stromy, k sloupům oplocení, uchycuje se do háků upevněných do zdi, zídky apod. Možností se nabízí vícero. Pokud se žádná z možností u vás nenalézá, pak není nic snadnějšího než si koupit hotový stojan pro tyto účely.

Výhodou houpacích sítí je snadná montáž a fakt, že ve složeném stavu nezabírají mnoho místa a můžete si je převážet z domova na chalupu nebo kempování u přehrady. Jestliže nemáte zahradu, mohu být umístěné také na balkon nebo terasu. Přece jen pobyt na čerstvém vzduchu je nenahraditelný.

Náhledové foto: Olena Yakobchuk / Shutterstock.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.