1osbvezovac-vzduchu

Přírodní osvěžovač vzduchu domácí výroby provoní celý byt na dlouhé týdny. A zaplatíte za něj jen pár desetikorun

Pokud byste chtěli příjemně osvěžit vzduch ve svém bytě nebo domě, ale přitom se nechcete spoléhat jen na zakoupené osvěžovače vzduchu, pak pro vás máme skvělý nápad. Ukážeme vám eko osvěžovač vzduchu vzduchu si můžete vyrobit sami a jen s minimálními náklady.

Váš domov tak bude svěží a voňavý a bez škodlivých chemikálií. Výroba není nijak těžká a vystačíte si jen s tím, co najdete doma. Byť vanilkový extrakt si možná budete muset koupit, ale postačí vím i ten obyčejný, určený na sladké pečení.

Foto: Pixabay

Osvěžovač vzduchu z rozmarýnu a citronu

Potřebovat budete jen několik málo ingrediencí:

 • 3 velké snítky rozmarýnu
 • 1 středně velký citron
 • podle potřeby vodu
 • vanilkový extrakt

A jak začít? Nejdříve nakrájejte citron na plátky. Nalijte vodu do hrnce a postavte na sporák. Poté do této vody vložte plátky citronu, snítky rozmarýnu a kapku vanilkového extraktu. Více opravdu není třeba. Jakmile se voda zahřeje, odstavte ji a máte hotovo. Takto připravenou směs můžete bez obav používat několik dní. Ale jakmile vyvoní, nemusíte ji ještě vyhazovat. Vodu jednoduše přiveďte k varu a žádoucí aroma obnovte. To můžete udělat i několikrát.

Přírodní vůně do bytu z vody a oleje

K přípravě této vůně to bytu je třeba smíchat 1/2 litru vody a 10 kapek jakéhokoli éterického alias esenciálního oleje. Tekutiny vzájemně dobře promíchejte a nalijte do rozprašovače. Směs můžete použít i jako přírodní difuzér, pokud do ní namočíte dřívka nebo jiný vhodný přírodní materiál. A domácí osvěžovač vzduchu už je hotový. Vydrží vám vonět opravdu dlouho.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://sl.sneznoe.com/articles/aromat/osvezhitel-vozduha-svoimi-rukami.html, https://siol.net/dom/pametni-dom/naravni-osvezilci-za-prijetnejsi-vonj-vasega-doma-465538, http://sl.989214.com/housekeeping/house-cleaning/1014017378.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

3 komentáře

 1. donatela Odpovědět

  Vážená autorko,
  to co jste vyplodila, je opravdu „rada nad zlato“. Je vidět, že o tématice nic nevíte. Píšete článek pro pár drobných. Zkuste se raději věnovat tomu, čemu rozumíte a neobtežjute čtenáře .-

  1. Jana Šrámčíková Autor příspěvku Odpovědět

   Já vám velmi děkuji za věcný komentář. Ale než mě úplně odsoudíte, zkuste si ty recepty doma vyzkoušet. Já na ně nedám dopustit 🙂 Chemický osvěžovač jsem nekoupila už ani nepamatuju.

   1. Aster Odpovědět

    Abych pravdu řekla, mně tyhle vonné smrady domů nesmí – párkrát jsem to zažila u různých známých a zákazníků a obvykle mě z toho rozbolí hlava nebo mě začne štípat v nose, případně obojí a je jedno, jestli se jedná o chemický smrad nebo přírodní.
    Komu to vyhovuje, nechť to používá, já se fakt minu.
    Ale souhlasím, že když už smrad, tak raději ten přírodní, který navrhujete 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *