Přírodní osvěžovač vzduchu domácí výroby provoní celý byt na dlouhé týdny. A zaplatíte za něj jen pár desetikorun

Pokud byste chtěli příjemně osvěžit vzduch ve svém bytě nebo domě, ale přitom se nechcete spoléhat jen na zakoupené osvěžovače vzduchu, pak pro vás máme skvělý nápad. Ukážeme vám eko osvěžovač vzduchu vzduchu si můžete vyrobit sami a jen s minimálními náklady.

Váš domov tak bude svěží a voňavý a bez škodlivých chemikálií. Výroba není nijak těžká a vystačíte si jen s tím, co najdete doma. Byť vanilkový extrakt si možná budete muset koupit, ale postačí vím i ten obyčejný, určený na sladké pečení.

Foto: Pixabay

Osvěžovač vzduchu z rozmarýnu a citronu

Potřebovat budete jen několik málo ingrediencí:

  • 3 velké snítky rozmarýnu
  • 1 středně velký citron
  • podle potřeby vodu
  • vanilkový extrakt

A jak začít? Nejdříve nakrájejte citron na plátky. Nalijte vodu do hrnce a postavte na sporák. Poté do této vody vložte plátky citronu, snítky rozmarýnu a kapku vanilkového extraktu. Více opravdu není třeba. Jakmile se voda zahřeje, odstavte ji a máte hotovo. Takto připravenou směs můžete bez obav používat několik dní. Ale jakmile vyvoní, nemusíte ji ještě vyhazovat. Vodu jednoduše přiveďte k varu a žádoucí aroma obnovte. To můžete udělat i několikrát.

Přírodní vůně do bytu z vody a oleje

K přípravě této vůně to bytu je třeba smíchat 1/2 litru vody a 10 kapek jakéhokoli éterického alias esenciálního oleje. Tekutiny vzájemně dobře promíchejte a nalijte do rozprašovače. Směs můžete použít i jako přírodní difuzér, pokud do ní namočíte dřívka nebo jiný vhodný přírodní materiál. A domácí osvěžovač vzduchu už je hotový. Vydrží vám vonět opravdu dlouho.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://sl.sneznoe.com/articles/aromat/osvezhitel-vozduha-svoimi-rukami.html, https://siol.net/dom/pametni-dom/naravni-osvezilci-za-prijetnejsi-vonj-vasega-doma-465538, http://sl.989214.com/housekeeping/house-cleaning/1014017378.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)