Přírodní dřevěná terasa jako skvělé řešení posezení

Dřevěná terasa u bazénu-drevo-spektrum.cz

Přemýšlíte o zahradní posezení, které by vypadalo skvěle a splňovalo i všechny vaše požadavky na funkčnost. Pokud ano, určitě byste měli brát v potaz i dřevěné terasy. Právě ty jsou totiž momentálně hodně oblíbené. V následujících řádcích se právě dřevěným terasám a jejich přednostem budeme velmi podrobně věnovat a pokusíme se upozornit na všechny aspekty, jež pro tento druh podlahy v posezení hovoří. Buďme tedy konkrétnější a jmenujme hlavní výhody, jimiž se dřevěné terasy vyznačují.

Přírodní materiál zahradě sluší

Dřevo představuje tradiční materiál vycházející ryze z přírody. Již v dávné minulosti se z něj stavěly domy a sloužilo lidem k užitku. Dřevěné terasy pocházejí z kvalitních dřevin, které se rozřežou na jednotlivé desky, z nichž se následně dřevěná terasa skládá. Zahrada je místem odpočinku typickým svým přírodním charakterem a čerstvým vzduchem. Dřevo se stoprocentně do zahrady hodí a realizace dřevěného povrchu nebudete litovat.

Dřevěná terasa s houpačkou- drevo-spektrum.cz

Design na jedničku

Moderní dřevěné terasy vypadají naprosto skvěle. Vše je dáno konkrétními dřevinami, jež jsou na jejich výrobu využívány. Vybírat si lze jak měkká dřeva typu sibiřského modřínu, tak i některé cizokrajné dřeviny, jež poznáme spíše podle tmavších odstínů. Jinak není problém nechat si dřevo nalakovat do barvy podle vašich představ. Dřevěný povrch tak vytvoří dokonalý efekt a padne například k fasádě a dalším prvkům v domácnosti.

Maximální výdrž a rychlá montáž

Dřevěná terasa dokáže přežít i nepříznivé vlivy počasí a další nepříjemnosti. Dřevo je zde již spousty let a jeho rezistence je poměrně známá. Pokud si pořídíte dřevěnou terasu, můžete se spolehnout, že ji budete mít na velmi dlouhou dobu. Vynikající je i jednoduchá a především rychlá montáž dřevěných prken, jež jsou základem celé terasy.

Dřevěná terasa v posezení-drevo-spektrum.cz

Příjemný nášlap

Na rozdíl od klasických povrchů tvořených zámkovou dlažbou se budete i bez bot cítit na dřevěné terase pohodově. Povrch je absolutně jemný, takže nehrozí, že byste se odřeli anebo si způsobili nějaké nepříjemné zranění. V letním období se dřevo nenahřívá tolik, jako je tomu u betonu. Spolehnout se budete moci i na čistotu chůze po dřevěném povrchu. Co se týká úklidu, tak ten je naprosto jednoduchý. Dřevěný povrch můžete pouze jednoduše zamést za pomocí obyčejného smetáku. V případě silnějšího znečištění stačí mop se saponátem, anebo klidně i pouze namočený v horké vodě a zbavíte se veškerých nečistot. Údržba dřeva také není nijak složitá. Stačí jej pouze v určitých intervalech natřít příslušným lakem. Moderní laky ale vydrží velmi dlouho, takže hovoříme o intervalu o trvání klidně i 5 a více let. Na konkrétní modely teras se můžete podívat třeba na www.drevo-spektrum.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.