Příroda na dosah – místo, kde se nadechnete!

Zahrada v přírodě

Jestliže i vy toužíte v soukromí svojí zahrady prožít se svojí rodinou pěkné chvíle na čerstvém vzduchu a nevíte, kde prvně kopnout, rádi vám pomůžeme.

Chybí vám ve vašem nabitém programu pravidelný kontakt s přírodou? Poraďte se s námi, jak účelně proměnit váš pozemek v blízkosti svého domova v místo, kde se budete cítit volní.

Ať už naplánujeme vytvořit příjemné prostředí pro vaše děti na hry a zábavu či výběh pro vaše zvířecí mazlíčky, zvládneme vaše sny splnit. S realizací zahrad máme mnohaleté zkušenosti. Pokud máte málo místa na zemi, ale hodně na střeše, specializujeme se také na vytvoření zelených střech a střešních zahrad.

Začneme schůzkou na vašem pozemku, kde probereme všechny detaily. Samotný plán realizace zahrady společně uzpůsobíme vám na míru, tak aby obsahoval vše, co si představujete. Prvním krokem bývá zrušení původní zahrady, nedělejte si starosti, my ji vyčistíme od odpadů i starých dřevin a nachystáme ji na novou výsadbu. Pokud plánujete pro děti pískoviště, bazén či trampolínu, probereme spolu, kam bude vhodné je umístit. Pro samotnou výsadbu nových dřevin a květin či bylin máme bohatou nabídku, ze které si vyberete vhodnou kombinaci dle možností vašeho pozemku. Po realizaci nové zahrady vás také naučíme, jak si v ní udržet zvířecí sousedy, ještěrky, ptáky či hmyz, potřebný pro rostliny.

Pokud jste časově vytížení, můžete průběžnou starost o zahradu, její údržbu a další rozvoj do budoucnosti nechat na nás.

Jinou kapitolou je moderní architektonický prvek současnosti, střešní zahrada, o které sedá říci, že přináší změnu stylu bydlení ve městech. Pokud nechcete opustit pohodlí městského života a přitom rádi farmaříte a máte vhodné prostory, zvažte vybudování zelené střechy. Zahrada na střeše plní nejen estetický a přírodní prvek ve svém okolí. Má také praktické stránky, zejména tepelnou a zvukovou izolaci, v létě přispívá k ochlazení budovy, pomáhá zadržovat dešťové srážky. Představte si, že vaše živá zelená střecha bude vypadat jako louka plná motýlů!

Navraťte přírodě prostor ve svém životě. Novou výsadbou vaše dobrodružství teprve začíná!

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.