Připravte hortenzie na zimu! Příští rok zase bohatě pokvetou

Hortenzie

Hortenzie jsou opravdu majestátní rostliny. Obrovské koule složené z drobných květů na těchto keřících skutečně stojí za podívání. Zejména mladé rostlinky bychom ale měli chránit před zimou. Mohou být v různých odstínech modré a růžové, a pokud změníte pH půdy, můžete dokonce změnit i barvu květu u své hortenzie. Nicméně teď, před zimou, je zapotřebí provést několik úprav, které pomohou hortenziím připravit se na zimu. Díky nim vám napřesrok znovu krásně vykvetou.

Hortenzie, vytrvalá rostlina

Hortenzie patří mezi vytrvalé rostliny. Nejpozději do konce podzimu je ale dobré je zazimovat. Obvykle se to dělá až v okamžiku, kdy teploty klesají k nule, což je obvykle někdy kolem listopadu. Pokud bychom rostlinu přikryli dříve, než je potřeba, mohli bychom jí spíše uškodit. Na jaře by nemusela vykvést nebo by dokonce mohla uhynout.

Hortenzie

Foto: Pixabay

Příprava na zimu

Prvním krokem je odstranit z rostliny všechny poničené, nemocné a suché výhony. Zdravé stonky se na podzim neprořezávají, tento krok si nechejte až na jaro. Když se tedy přiblíží ten čas, že se teploty chýlí k nule, je načase nakupit půdu v okolí kořenů. Tyto „hromádky“ by měly ochránit kořeny před mrazem. Kromě toho zabraňují ztrátě vody. Kromě půdu můžete na hromádky použít také listí, vrstvu rašeliny, pilin, kůry nebo jehličnatých větviček. Hodí se v podstatě vše, co je suché a bez plísní.

Ochrana stonků hortenzie

Stonky bychom měli na zimu taktéž přikrýt, protože právě na nich se v létě tvoří poupata. Jako pokrývku je možné využít slaměnou rohož nebo bílou agrotextilii. Právě zahradnická textilie se ukazuje jako lepší možnost protože izoluje proti chladu, ale dobře propouští vzduch i vodu. Díky tomu jsou rostliny zdravější. V případě, že se rozhodnete pro agrotextilii, obalte rostlinu tak, aby se skládala ze tří vrstev. Na několika místech svažte provázkem.

Zdroje info:

https://porady.interia.pl/dom-i-ogrod/news-jak-zabezpieczyc-hortensje-na-zime-o-tym-musisz-pamietac,nId,5651129

https://bydleni.instory.cz/1785-pokud-se-chcete-z-hortenzii-radovat-i-pristi-rok-nepodcente-jejich-zazimovani.html

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!