Příprava vajíček krok za krokem – od teď už ta pošírovaná nebo natvrdo zvládnete na jedničku

Vejce

Příprava vajíček krok za krokem: Příprava vajíček není tak snadná, jak by se na první pohled mohlo zdát, a to zejména tehdy, když máte hosty a chcete přesně vyhovět jejich přání. Máme pro vás však několik tipů, které vám pomohou vejce připravit vždy ke spokojenosti vašich strávníků.

Vejce natvrdo

Receptů na přípravu vajec natvrdo je celá řada a liší se zejména délkou vaření. Tento recept je poněkud odlišný, ale výsledek stojí za to. Vejce dejte do hrnce přiměřené velikosti a nalijte do něj vodu tak, aby vejce zcela zakrývala. Při vyšším plameni přiveďte vodu k varu, poté hrnec odstavte z plotny, dejte na něj pokličku a nechejte ho stát po dobu 12 minut.

Po uplynutí této doby slejte vodu a vejce ochlaďte proudem studené vody. Oloupejte je a máte hotovo.

Foto: Pixabay

Ztracená neboli pošírovaná vejce

Postup přípravy ztracených vajec patří mezi ty o něco náročnější, ale zejména pro milovníky žloutků snad neexistuje lepší úprava vajec. S tímto receptem je jistě zvládnete připravit také.

Potřebovat budete menší hrnec nebo kastrůlek a malé misky v počtu odpovídajícím počtu porcí, které chcete připravit. Do každé misky opatrně rozklepněte jedno vajíčko. V hrnci nebo kastrůlku přiveďte vodu k varu a až bude vařit, vlijte do ní jednu polévkovou lžíci octa. Poté vodu v rychlém tempu míchejte, aby se vytvořil vír, do něhož vlijte jedno z připravených vajec v miskách. Díky víru omotá bílek žloutek a poté je třeba nechat vajíčko dodělat, dokud bílek nezíská pevnější konzistenci. Hrnec odstavte a nechejte stát přibližně 3 minuty. Poté vejce vyndejte a postup opakujte identicky také s dalšími vejci.

 

Zdroj: https://www.google.com/search?q=Ztracen%C3%A1+neboli+po%C5%A1%C3%ADrovan%C3%A1+vejce&oq=Ztracen%C3%A1+neboli+po%C5%A1%C3%ADrovan%C3%A1+vejce&aqs=chrome..69i57j0i546.423j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8, https://www.lifee.cz/jidlo/posirovana-a-sazena-vejce-tipy-a-triky-zdenka-pohlreicha_76504.html, https://tv.idnes.cz/lifestyle/pohlreich-vareni-ztracene-vejce.V171124_155507_hobby_jaha

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)