Příprava tapiokových perel je opravdu jednoduchá – už nikdy nemusíte utrácet za hotové dezerty z obchodu

Pokud patříte mezi fanoušky zdravé výživy, pak vám určitě tento produkt v regálech obchodů se zdravou výživou neunikl. Co to však tapiokové perly jsou a jak vyzrát na jejich přípravu? S tím vám dnes poradíme.

Jde vlastně o škrob, získávaný z kořene manioku jedlého (Manihot esculenta). U nás je nejčastěji k dostání právě jako exkluzivně vypadající tapiokové perly, ovšem k mání je i mouka. Dokáže nahradit mnohé nezdravé suroviny, běžně využívané k přípravě dezertů a jako bonus vás ještě zasytí.

Klíčem k rychlé přípravě je dlouhé namáčení

A jak na to? Zalijte perly ve vhodné nádobě vodou tak, aby dosahovala alespoň jeden centimetr nad ně. A nechte máčet přes noc. Pokud nestíháte, budou vám stačit i tři hodiny. Ovšem pamatujte si, že čím delší je doba namáčení, tím kratší dobu se budou perly vařit.

Foto: Pixabay

Po namočení přebytečnou vodu slijte a perly zalijte v hrnci živočišným nebo rostlinným mlékem. A to tak, že na jeden díl suchých perel použijte osm dílů zvolené tekutiny. A vařte. Prvních deset minut se budou tapiokové perly držet u dna, takže raději dobře míchejte, aby se nepřipálily. Poté už nechte pudink jen dohoustnout a máte hotovo. Každopádně se nebojte během varu trochu tekutiny přilít, pokud by hrozilo připálení ještě předtím, než budou perly měkké.

Jak hotový pudink dochutit

A teď už máte vlastně skoro hotovo. Tapiokový pudink podle chuti doslaďte a rozdělte do misek, chcete-li zajímavou chuťovou nuanci, pak ho předtím okyselte citronovou nebo limetkovou šťávou. V miskách pak celou kompozici doplňte čerstvým nebo kompotovaným ovocem. Volte spíše výrazné druhy, samotné tapiokové perly totiž nijak výraznou chuť nemají. A co jim nedodáte na talíři, jakoby nebylo. Nechte zatuhnout v lednici a podávejte jako rychlý a zdravý dezert.

Náhledové foto: Pixabay

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)