Přesadíte a ihned kvetou: Tyhle 4 jarní květiny si bez obav kupte i rychlené, na skalku je přenesete bez obtíží

Přesadíte a ihned kvetou: Tyhle 4 jarní květiny si bez obav kupte i rychlené, na skalku je přenesete bez obtíží. Zima už je pomalu za námi, taje poslední sníh a vylézají první krásné jarní květinky, které nám vždy dokáží vykouzlit úsměv na tváři. Pochmurné a mrazivé dny budou již za námi a vy tak můžete vyrazit na svou zahradu a sledovat či zasázet nějaké jarní květiny.

Jejich výběr je celkem široký a vy si s jejich sázením můžete pohrát a rozveselit tak svou zahradu nebo klidně i truhlíky. Namíchejte cibulky s barevnými květy a vytvořte tak krásu lesa nebo pouze použijte jeden druh a udělejte si radost.

Ladoňka sibiřská

Jestliže jste tyto krásné kvítky modré jako nebe, které potěší oko každého kolemjdoucího, nestihli zasadit již na podzim, nevadí, pokud to provedete teď, ještě vám vykvetou. Nebo můžete koupit cibulky i s ne vykvetlými stonky a zasázejte je do zahrady. Nejlépe budou vypadat kolem listnatých stromů a keřů, kde zvýrazní krásu přírody. Pokud vám letos hojně nerozkvetou, příští rok se můžete těšit na perfektní podívanou, tyto květiny se rády rozrůstají.

sněženka

Foto: Pixabay

Krokus

To stejné platí i o krokusu. Tyto jako namalované květy budou přitahovat potřebné včelstvo a jejich tvar poháru vás jistě očaruje. Lze vybírat z více barev, oranžové, bílé i fialové. Kombinujte s čemeřicí. Jakmile vám vykvetou, což bývá ve stejnou dobu, zajistí vám krásnou podívanou.

Sněženka

Pokud jste sněženky stihli zasadit na podzim, jistě už se na ně koukáte z okna do zahrady. Pokud ne, nevadí. Zaběhněte do nejbližšího zahradnictví a nakupte cibulky s delšími stonky, ale bez květů, abyste se z nich mohli těšit co nejdéle. Příští rok vám na stejném místě vyrostou znovu. Sněženky budou vypadat úchvatně vedle fialové skalničky.

Kosatec skalní

Kosatec skalní je podobný běžnému vysokému kosatci na zahradách, pouze s tím rozdílem, že tento kosatec skalní dorůstá do délky 15 centimetrů. Vypěstujete ho na skalce, ale i na jiných místech, jako je sušší půda, travnatá či dokonce kamenitá. Můžete je pěstovat v záhonu s jinými kosatci jiných barev. Například žluté a fialové budou vypadat úchvatně. Můžete si je také zasadit do truhlíku na balkón a kochat se jejich nádherou.

 

Zdroj: https://kvetoucizahrada.cz/tag/jarni-kvety/, https://hobbio.cz/jarni-kvetiny-na-zahradu/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)