Postarejte se o své orchideje v březnu a dubnu!

Jaro je obdobím, kdy se probouzí celá řada květin. Pokud i vaše orchideje dosud spaly, začnou se nyní probouzet. Nezapomeňte na to, že nyní je období, kdy je zapotřebí postarat se o své orchideje. Náš krátký průvodce vám napoví, co všechno je v této souvislosti potřeba udělat.

Hnojení je důležité

Hnojení na jaře je velice důležité proto, že ovlivní kvetení vaší orchideje po celý rok. Čím silnější rostlina bude, tím více květů se můžete později dočkat. Právě jaro je obdobím, kde se začínají vyvíjet nové pahlízky. A proto je potřeba doplnit do půdy orchidejí dostatečné množství živin. Hnojíme podle instrukcí uvedených na hnojivu. Hnojivo se aplikuje do mírně vlhkého substrátu. Vždy je potřeba střídat zálivku s hnojivem a zálivku čistou vodou.

Přesazování

Stejně jako jiné pokojové rostliny, je v březnu čas i na přesazení a dělení orchidejí. Je ideální čas připravit si řízky, které snadno zakoření. Správné přesazení pomůže orchidejím v růstu.

Více světla

Na jaře je sluneční světlo jasnější, a proto je potřeba hlídat, zda sluneční paprsky neškodí vašim orchidejím. Typickým příznakem je zčernání nebo naopak vyblednutí listů. Březen ještě většinou nemá tak silné slunce, které by mohlo orchidejím ublížit. Zejména v dubnu už bude potřeba orchideje chránit před přímým odpoledním sluncem.


Zajímavá e-kniha o orchidejích: Zdroj obrázku Heureka.cz

Jak orchideje správně zalévat?

Pěstujete-li orchideje na chladné chodbě, je potřeba brát zřetel na to, že teploty zde jsou ještě chladné a obzvláště v noci klesají. Zalévejte je tedy mírněji než teplomilné orchideje, které pěstujete ve vyšších teplotách. Na jaře obohaťte zálivku hnojivem. Interval zalévání orchidejí, které pěstujete v chladu budou delší, než interval zálivky u teplomilných orchidejí. Vyvarujte se také přenášení orchidejí, a to i přesto, že jarní sluníčko je lákavé.

Orchidea: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!