Pořiďte si do zahrady rozchodník. Dokáže zaujmout svým nádherným vzhledem, a přitom není nijak náročný

Rozchodníky (Sedum) nejsou na zahradách vidět tak často, jak bychom čekali. Jsou to totiž velmi nenáročné a dlouho kvetoucí rostliny, které si poradí i s plevelem. Navíc nepotřebují téměř žádnou zálivku. Jde o sukulenty, které si v zásadě vystačí jen s vláhou z dešťových srážek.

Kde a jak pěstovat rozchodník

Tato rostlina opravdu není náročná na péči. Bude se jí dařit prakticky v jakékoliv půdě, jedinou podmínkou je to, aby nebyla jílovitá. V té se totiž dlouho drží voda, což rozchodníkům nesvědčí. Potěší především květy, které mohou být zbarveny bíle nebo růžově. Jsou uspořádány do větších květenství, takže zaujmou na první pohled. Tento velmi pomalu rostoucí sukulentní keřík lze na stejném místě pěstovat přibližně 50 let, v některých případech i déle.

Foto: Pixabay

Na co si dát pozor

Při výsadbě sazenice byste měli věnovat pozornost její hloubce. Kořenový krček (tedy místo, ze kterého vyrůstají růžice) by měl být vždy ve stejné úrovni jako povrch půdy. Když je sázení dokončeno, měla by být závěrem půda dobře zhutněna a rostlina by měla být zavlažena. Jakmile se voda vsákne do půdy, je ještě vhodné pokrýt okolí rozchodníku asi šesti až osmicentimetrovou vrstvou mulče z kompostu. Rozchodník kvete až do mrazů, vytlačuje plevel opravdu odkudkoli a není náročný na vodu.

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/rozchodnik-nadherny-sukulent-do-zahrady, https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-299732-kral-podzimnich-zahrad-kvete-i-na-chudych-pudach-nebo-zavazce

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)