Poměrně netradiční pěstování bambusu

Vypěstovat si bambus v domácím prostředí zcela určitě lze. Bambus se z hlediska svého geografického původu určitě řadí spíše mezi rostliny asijské, nicméně v mnohých evropských končinách již zdomácněl. Jestliže chcete mít výrobky z domácího bambusu i u vás doma, tak si klidně můžete rostlinu bambusu vypěstovat. Pokusme se tedy některé detaily týkající se pěstování bambusu osvětlit a poukázat na to, jak bychom měli na pěstování bambusu vlastně jít…

Než koupíme rostlinu bambusu

Jestliže uvažujete o nákupu rostliny bambusu, rozhodně byste měli o jeho pěstování něco málo vědět. Na co si tedy dát při pěstování bambusu pozor?

–                     ověřte si původ rostliny bambusu
–                     hodně důležité je znát i druh bambusu
–                     prohlédněte si konkrétní rostlinu bambusu, jež má vyrůst
–                     volte druh schopný přečkat chladné období
–                     zjistěte si celkovou hustotu porostu bambusu
–                     nezapomeňte na zásady pěstování daného druhu bambusu
–                     zajistěte místo na zahradě

Ideální informační zdroje o bambusu

Na to, že pěstování bambusu není v našich končinách příliš oblíbené, můžeme s klidem konstatovat, že informačních zdrojů je v češtině k dispozici celá řada. Detailní informace jsou v nabídce webu fauna-flora.ic.cz. lidně se ale můžete podívat i na bambusy.info. Tady se autoři věnují hned několika druhům bambusů. Není ale problém navštívit klidně i bambusárium. Výbornou volbou je především bambusárium v Němčicích. Tady si klidně můžete koupit i některý z druhů bambusu.

Kde ještě koupit bambus?

Bambus se dá koupi ještě i v několika dalších obchodech. Klasikou je zejména Rosteto. Klidně ale můžete zavítat i do BambusCentra. V Rostetu se ale nakupují spíše větší rostliny, jež byly již v minulosti předšlechtěny. Pokud chcete zvolit spíše zásilkový prodej, pak jsou k dispozici České tropy.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.