Pokud se vám na zahrádce stane toto, pak máte nejspíš problémy s játry

Zahradník

Játra patří k nejdůležitějším orgánům našeho těla. Ale když se v jejich nitru něco porouchá, obvykle na to přijdeme až ve chvíli, kdy se původně lehká dysfunkce změní v život ohrožující stav.

Vyplatí se tedy sledovat příznaky našeho těla a věnovat jim maximální pozornost. A jednoho si můžete všimnout právě i při práci na zahrádce. Zajímá vás, na co se dívat?

Když to sluníčko letos nějak pálí…

Je pravda, že současná době přeje spíše extrémním výkyvům počasí. Ovšem pokud vám letos sluníčko vadí více, než kdy dříve, zpozorněte. Lidé, kteří mají problémy s játry se totiž často potýkají s příliš velkou citlivostí pokožky. Ta se leckdy projevuje i tím, že jim i po letmém kontaktu se slunce nepříjemně zčervená, vysuší se apod.

Op něco horší je také opalování. Pokud jste až doteď neměli problém s tím, že byste se spálili, ale najednou nemůžete na sluníčko ani vystrčit nos, pak může jít o další zřetelný signál toho, že vaše játra nefungují správně. A co si v takovém případě počít?

Foto: Pixabay

Další příznaky, které ukazují na nefunkčnost jater

Začněte se chvíli pozorovat a zjistěte, zda netrpíte i dalšími nepříjemnými příznaky, které by na dysfunkci tohoto orgánu ukázaly. Ve hře je například bolest břicha, ztráta chuti k jídlu, změna barvy kůže a leckdy i očí, žlučové kameny, bolesti hlavybolesti hlavy, horečka, špatný a páchnoucí dech, bílý jazyk nebo špatné trávení.

Jestliže se u vás projeví více těchto příznaků najednou, pak s vašimi játry nejspíš nebude něco v pořádku. Pro jejich očistu můžete vyzkoušet kupříkladu ostropestřec mariánský. Pokud to však nepomůže, raději rychle kontaktujte lékaře.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/6-signalu-ze-vam-spravne-nefunguji-jatra-55382, https://www.vasbylinkar.cz/5-priznaku-ze-vase-jatra-nejsou-v-poradku/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)