Pokojovky, které budou zaručeně vyhovovat vaší kočce

kočka

Kočky patří mezi masožravce, ale nedají vám košem, ani pokud jim pořídíte nějakou tu rostlinku. Díky které si dokážou pořádně pročistit žaludek. Chováte vaše kočičky v bytě? Pokud ano, zaručeně jim budou chutnat již zmíněné pokojové rostliny. Existují však i jedovaté druhy rostlin, které je nutné dát z domu pryč. Ale aby to nebylo jen o těch jedovatých rostlinách, můžete sehnat i ty, které vaše kočičky přímo milují.

Šáchor střídavolistý

Říká se mu kočičí tráva a sehnat se dá jak v různých petshopech, tak i ve vyhrazených hypermarketech nebo v květinářstvích. Tuhle trávu kočky milují a snědí ji velmi rychle, jenže rostliny už podruhé nevyrostou. Takže musíte zakoupit nové. To vám může to však velmi rychle vlézt do peněz, protože jeden malý květináč se dá sehnat i za 100 Kč.

Kočka1

Kočka: Foto Pixabay

Tím pádem je jediné řešení, pěstovat šáchor střídavolistý už ze semínek, budete tak mít obrovskou zásobu a nezaplatíte za to skoro nic. Pokud se vám nechce pěstovat šáchor, doporučujeme sehnat druh, který vám vydrží déle. Jestli tuhle rostlinu budete pěstovat doma, je dobré pořídit si šáchor zakrslý, nebo papírodárný. Ten se však dorůstá do velkých rozměrů. Tento druh šáchoru je velmi snadné vypěstovat. Stačí rostlinu dát na místo, kde je hodně světla, a pořádně zalévat.

Kočka

Kočka: Foto Pixabay

Jak je to s obyčejným obilím?

Ano, opravdu jim zachutná i zcela normální obilí. Stačí si jen vysít trochu pšenice či ovsa, opravdu jí obilí velmi chutná.

Šanta kočičí

Abyste vaši kočku nekrmili stále jen zelení, můžete jí koupit šantu kočičí nebo třeba kozlík lékařský. Ty mohou na kočku působit stejnějako něco jako lehké drogy na člověka. U každé kočky se její chovaní projevuje zcela jinak. Některá se může chovat divně a jiná může jen klidně spát a nijak na kočičí šantu nereagovat. Možná jste si všimli, že se do různých hraček a škrabadel pro kočky dávají něco jako výtažky z kozlíku a šanty.

Zdroje info: https://www.ireceptar.cz/zvirata/pokojove-rostliny-pro-kocky-30000326.html
https://bydlimeutulne.cz/pokojove-rostliny-ktere-potesi-i-vasi-kocku

Kočka: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.