Pokojové rostliny, které velmi efektivně pohlcují cigaretový kouř

Máte v rodině kuřáka, ale nechcete, aby to vaše návštěvy poznaly už ve chvíli, kdy poprvé otevřou dveře do vašeho bytu: pak si pořiďte rostliny, které dokážou cigaretový kouř skvěle filtrovat. Máme pro vás několik šikovných tipů.

Škodlivost tabákového kouře je vysoká. Nikotin a dehtové látky dráždí ústní sliznici a jícen, a to i u nekuřáků. Pokud tomu chcete zabránit, pořiďte si pokojovky, které pohlcují cigaretový kouř.

Aloe pravá

Je známá v kosmetologii a medicíně především díky svým širokým léčivým vlastnostem . Svými listy dokonale filtruje okolní vzduch a zbavuje ho škodlivin. A je skvělou volbou i do ložnice, protože v noci poskytuje i velké množství kyslíku.

Břečťan obecný

Lidová medicína břečťan miluje pro jeho protizánětlivé a expektorační vlastnosti a u vás doma si pak poradí nejen s tabákovým kouřem, ale i s mnoha dalšími nebezpečnými škodlivinami, jako je formaldehyd, toluen a xylen. Hodí se do polostinné a dokonce i zastíněné místnosti.

Břečťan

Foto: Pixabay

Datlovník

Je jedním z mála druhů palem, které se mohou tímto benefitem pochlubit. Domů si pořiďte nejlépe miniaturní formu datlové palmy, která dorůstá do výšky něco málo přes 1 m.

Pokojový fíkus

Jde o perfektní rostlinu pro kuřáky, kteří chtějí vyčistit vzduch kolem sebe. Potřebuje jen slunné stanoviště, mírnou zálivku a přihnojování. A účinný je také v boji s jedy (například formaldehyd.

Orchidej

Jde zejména o ty rodu Phalaenopsis. Vypadají opravdu krásně a zároveň snižují škodlivost cigaretového kouře? A v noci také pomohou do místnosti dodávat kyslík. Podle některých názorů také snižují negativní vliv záření obrazovek počítačů a televizorů.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.idnes.cz/hobby/zahrada/kvetiny-ktere-pomohou-proti-cigaretovemu-kouri.A090101_155416_hobby-bylinky_bma, https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/pokojove-rostliny-pro-kuraky.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)