Po zimním spánku dopřejte rostlinám vzpruhu: Stačí málo a krásně se zazelenají

Za měsíc tu máme březen a s tímto krásným měsícem přijde také jaro. Období, kdy se probouzí příroda a nám se lepší nálada. A tak se mnozí z nás pomalu, ale jistě snaží probírat ze zimního spánku a hledají takzvanou vzpruhu. Například pomocí chlorofylu na pročištění organismu a dodání energie – to je jistě skvělý nápad, jak začít nové roční období plní síly. Stejně tak se vyplatí poskytnout určitou vzpruhu i vašim interiérovým rostlinkám. Například orchidejím, kapradinám, palmám, ale i jiným. Díky tomuto způsobu budou zdravé, krásné a svěží.

Dodejte sílu slabým rostlinám

K tomuto kroku vám bohatě postačí šálek čaje nebo káva. Čaj, především pak zelený a černý, obsahuje řadu minerálních látek, které kladně ovlivní růst kořenového systému a celkově bude rostlina lépe prospívat. Třísloviny obsažené v čaji zvyšují kyselost půdy, což preferuje většina kvetoucích interiérových rostlin. Nehledě na to, že se zvýrazní barva lístků či listů. Hodí se jak pro begonie, orchideje, kapradiny, tak i břečťan, dracény a ostatní. Popíjení čaje mají rádi nejen lidé, ale také rostliny, které díky němu získají nádherný vzhled.

Čajový sáček
Foto: Pixabay

Příprava čajového hnojiva je jednoduchá

Hnojivo z černého nebo zeleného čaje také dokonale poslouží pro polosuché orchideje. Stačí, když připravíte hrnek vámi zvoleného čaje, necháte jej vychladnout, smícháte jej s půl litrem odstáté vody a orchidej do vody namočíte. Určitě orchidejím dopřejte zálivku formou namáčení, nikoli přímého zalévání. Pro ostatní rostliny připravte nálev stejným způsobem. Černý čaj přelijte vroucí vodou, nechejte vychladnout a smíchejte s půl litrem odstáté vody, nejlépe však dešťové.

Po smíchání máte připravený životabudič pro interiérové rostliny. Četnost zalévání záleží na stavu rostliny. U chřadnoucí rostliny využijte střídavé zalévání. To znamená, že jednou dopřejete květinám čajovou vodu, poté zase obyčejnou odstátou vodu. Pokud je chcete povzbudit k životu, stačí, když je čajem zalijete jednou za čtrnáct dnů.      

Zdroj: https://www.plantmaid.com/does-watering-your-plants-with-tea-work/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4830245/, https://www.gardeningetc.com/advice/can-you-water-plants-with-tea

Foto: Pixabay

 

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)