Pivní set si na vaší zahradě určitě místo najde

Základem každé moderní zahrady je bezesporu stylové posezení pro více lidí. Koupit si dnes můžete celou řadu různých lavic, křesel a souprav, které dokážou svým stylem a konstrukcí zcela jistě uspokojit požadavky i náročných lidí. V případě, že chcete ovšem volit stylový kompromis mezi cenou a kvalitou, pak rozhodně stojí zato zvolit pivní set. Právě ten totiž umí nabídnout dostatečný komfort a místo pro velké množství lidí. Buďme ale konkrétnější a podívejme se na tento typ posezení podrobněji.

pivni-set2

Jak vypadá pivní set

Mnozí z nás vůbec neví, jak takové pivní sety vypadají. Jejich původ je logicky již podle názvu u piva. Celkově se každý takovýto set skládá ze dvou lavic a jednoho dlouhého stolu. Desky jsou z vysoce kvalitního smrkového dřeva. Nohy stolu jsou vyrobeny z oceli a jejich povrch dotváří většinou zelená barva. Vzhledově jsou vám jistě tyto soupravy známy, jelikož se využívají standardně na mnohých letních festivalech a jiných akcích.

pivni-set3

Plně mobilní posezení

Velkou výhodou pivních setů je i fakt, že se jedná o mobilní posezení, které si můžete kdykoli přesunout tam, kam potřebujete. Sklápěcí mechanismus je úplně jednoduchý, takže lavici může obsluhovat klidně i žena. Není ostatně ani nijak výrazně těžká. U stolu je vhodnější, když jej budou skládat dvě osoby.

pivni-set4

Posedět může hodně lidí

Díky délce lavice můžete počítat s tím, že se na ni vejde pohodlně 4 až 5 osob. Ostatně 220 centimetrů je dostatečně komfortní délka pro tento počet lidí. K celému pivnímu setu tak bez potíží posadíte celkem 8 až 10 lidí. K větší oslavě tak bohatě postačí třeba jen 3 pivní sety. Pokud nebudete posezení na zahradě mít, můžete jej klidně během několika minut uklidit. Na zimu si najdou své místo klidně v kůlně anebo v podkroví. Na letní sezonu sety můžete dle potřeby opět vytáhnout.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.