Pěstování rebarbory krok za krokem

Tuto zeleninu můžete pěstovat ze semen, mnohem pohodlnější ale je pěstovat ji z oddělků rostlin, které musí mít alespoň jeden vegetační pupen. Je to velmi snadné, takže ani začátečníci nebudou mít problém s jejím pěstováním. Výhodou tohoto způsobu výsadby je to, že můžete plodinu sklízet v první sezóně po výsadbě. Kousky pupenů jsou části již zavedených korun, které můžete oříznout dva roky po výsadbě.

Jak pěstovat z oddělků

Brzy na jaře, když je půda již teplá a vlhká, vezměte oddělky, které se pyšní dvěma pupeny (vypadají jako dva růžové knoflíky nahoře) a zasaďte je 2,5 až 5 centimetrů hluboko do země. Ideálním místem pro pěstování této rostliny je zahrada. V podstatě je možné pěstovat rebarboru i v nádobě, avšak její velké kořenové systémy potřebují hodně místa. A to nemluvíme o výšce této rostliny.

Umístění

Vzhledem k tomu, že rebarbora je trvalkou, velmi pečlivě zvažte místo jejího vysazení v zahradě. Na zvoleném místě vykopejte díru 46 cm hlubokou a 46 – 61 cm širokou. Částečně ji naplňte směsí vyzrálého hnoje a kompostu (ve stejném poměru) a podle potřeby přidejte půdu. Poté už zasaďte oddělky do hloubky 2,5 až 5 cm. Mezi řadami musí být mezera nejméně 61 až 91,5 cm. Dávejte pozor, abyste nepoškodili jemné růžové knoflíky.

Půda

Rebarbora vyžaduje dobře odvodněnou a úrodnou půdu s pH 5,5 až 6,5.

Teploty

Nejlepší oblasti pro pěstování rebarbory jsou ty, kde jsou zimní teploty pod 4,5 ° C a letní oblasti pod 24 ° C. V teplejších oblastech můžete očekávat pomalejší růst rostlin. Růst bude pokračovat na podzim a můžete získat ještě jednu menší sklizeň.

Péče o rostlinu

Po prvním roce je třeba odstranit stonky květů, aby došlo k posílení rostliny. Tímto způsobem využije rostlina veškerou energii k výrobě stonků. Každé tři až čtyři roky byste měli brzy na jaře dělit kořeny své rebarbory.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!