Pěstování konopí pro vlastní potřebu

Pěstování konopí

Rozhodli jste se doma pěstovat konopí? Pokud ano, do jisté míry se pouštíte na tenký led. Pěstování marihuany je totiž v trestně postihnutelné. O legální pěstování konopí se jedná pouze v případě, že mát doma rostliny obsahující THC do 0,3%. Pokud máte maximálně 5 rostlin, jež obsahují THC do zmiňovaného množství, dopouštíte se přestupku. Jestliže je rostlin více, pak už se jedná o trestný čin. V prvním případě se vše řídí podle § 30 odst. 1 písm. k) zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích ve druhém dle § 285 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. Výroba návykových látek je jednoduše mimo zákon. My se dnes zaměříme na pěstování konopí z pohledu pravidel. Malé okénko do zákonů ale neuškodilo…

Semínka pro správný start

Sehnat semínka na venkově nebo v restauraci jistě lze, nicméně z pohledu genetiky se nemusí jednat o zrovna optimální matriál. Dnes hodně frčí nakupování semínek marihuany přes internet. Podobně jako u vína si i tady lze vybírat ze spousty již časem osvědčených a prověřených značek. Bílá vdova, Jack Herrer a mnohé další odrůd stojí za to. Koupit lze jak standardní, tak i feminizovaná semínka.

Ach ne, zase samec…

Už z předchozí věty je patrné, že nejnepříjemnějším okamžikem u pěstitele je fakt, že vyrostou samé samčí rostliny. Z těch bohužel žádný velký užitek mít nebudete. Naopak, je zapotřebí tyto rostliny odstranit, jinak opylují samice a zničí tak úrodu. Do palic by nešlo tolik síly a obsah THC by byl minimální. Při nákupu feminizovaných semínek by se nemělo stávat, že vyrostou samci.

Doma, nebo pod širákem

Pokud pěstujete konopí pro vlastní účely v opravdu malém množství daném zákonem, pak bohatě postačí, když si vysadíte několik rostlinek ven. Určitě vyrostou a vy budete mít dostatek sklizně. Požadavky na pěstování marihuany jsou minimální. Bohatě vám postačí dát rostlinu do humózní půdy na sluníčko. To doslova miluje a jen při jeho dostatku poroste podle vašich představ. Zálivka postačí pouze večer a není zapotřebí ani žádného velkého hnojení.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.