Pěstování jarní cibulky na parapetu – sklízet můžete už během 15 dní

Jarní cibulka

Pěstování jarní cibulky na parapetu – sklízet můžete už během 15 dní. Pokud jste milovníky čerstvé domácí zelenina a ovoce, nebo jenom rádi pěstujete, zkuste si pomocí těchto tipů a rad vypěstovat vlastní jarní cibulku. Celý proces je velmi nenáročný a už za 15 dní uvidíte na vašem parapetu výsledky k první domácí sklizni. Stačí se držet tohoto návodu a už takto brzy si bude moci užít svou vlastní vypěstovanou zeleninu.

Co bude k pěstování potřeba

Pěstování jarní cibulky je velmi jednoduché a nenáročné a nebudete k němu potřebovat ani hromadu věcí. Stačit bude několik základních „ingrediencí“.

  • cibule
  • voda
  • dřevěné piliny
  • igelitovou tašku/sáček
  • plastovou nádobu/květináč

Celý proces je velmi nenáročný

Do dřevěných pilin stačí nalít vodu, aby se hezky nasákly a byly vlhké. Poté piliny přendáte do igelitového sáčku, který vložíte do platové nádoby. V dalším kroku budete do pilin vkládat cibule, jednu vedle druhé a stonkem nahoru.

jarní cibulka

Foto: Pixabay

Nakonec dáte nádobu nebo květináč na parapet a po 3-4 dnech byste měli vidět první zelené klíčky. Cibulkám bude stačit, když jim jednou za čas do pilin nalijete další vodu, aby měly pořád potřebné vlhko. Po 15 dnech stačí zelené výhonky pouze uříznou a umýt a nezbývá, než si je vychutnat.

Pěstovat se dá téměř cokoliv

Pokud se vám vlastní domácí pěstování líbí, můžete zkusit vypěstovat i něco dalšího. Spousta druhů ovoce, zeleniny ale i bylinek se dá pěstovat doma na parapetu nebo třeba na balkoně. Nejdůležitější je si vždy pouze pečlivě nastudovat co daná rostlinka potřebuje a podle toho postupovat. Výsledek vás ale bude těšit. Není nad to si dopěstovat čerstvé suroviny, a to v pohodlí domova.

 

Zdroj: https://chalupari-zahradkari.cz/uzitkova-zahrada/pestovani-jarni-cibulky-na-parapetu-za-patnact-dni-vyroste-nekonecne-mnozstvi/, https://svetkreativity.cz/naucte-se-pestovat-jarni-cibulku-doma-za-oknem-na-parapetu/, https://babinet.cz/clanek-27638-jarni-cibulku-nemusite-kupovat-diky-skvele-vychytavce-ji-muzete-pestovat-na-parapetu-po-cely-rok.html, https://www.aazdravi.cz/jarni-cibulku-pestuji-uz-zasadne-na-parapetu-z-plastove-lahve-vytvorite-za-pet-minut-zahon-pro-100-cibulek/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)