Péče o orchidej během zimy: na harmonogram zapomeňte, jedině tak vám opět luxusně vykvete

Péče o orchidej během zimy: na harmonogram zapomeňte. Pro pokojové rostliny je zima vždy velmi náročným obdobím a ani orchideje nejsou výjimkou. Pomozte jim ji přečkat bez úhony jednoduše tím, že jim už na jejím počátku dáte vše, co pro svůj nezbytný vývoj potřebují.

Důležitá je především vhodná zálivka, obohacená o důležité prvky, díky níž si vaše pokojové krásky poradí s nepříznivým obdobím zcela bez problémů.

Nezalévejte podle harmonogramu, naopak

Omezovat tedy zálivku pokojových rostlin jen na víkend by nebyl dobrý nápad. Kontrolujte každou svou květinu jednotlivě a zalévejte ji pouze v případě potřeby!

Zaměřte se na správné hnojení

Ještě, než se rostliny uloží k zimnímu spánku (což je u orchidejí okamžik, kdy dokvetou), měli bychom jim dopřát poslední dávku živin. Ovšem sáhnout opět pro univerzálních prostředcích pro hnojení by byla chyba. Ty totiž obsahují především dusík, který před zimou rostliny nepotřebují. Podporuje totiž růst a nikoli vyzrávání již vyvinutých částí.

Orchidej

Péče o orchidej během zimy: na harmonogram zapomeňte Foto: Pixabay

Vznikají pak bledé a protáhlé výhonky náchylné k chorobám. Mnohem lépe tedy uděláte, když svým rostlinám dopřejete jen trochu draslíku a fosforu. Vsaďte na specializovaná hnojiva nebo vyzkoušejte hnojení banánovou slupkou, která všechny potřebné složky obsahuje v potřebném množství.

Máte také své oblíbené triky, které vám pomáhají udržet pokojové rostliny včetně orchidejí v kondici i přes zimní měsíce?

https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/postarejte-se-v-zime-o-pokojove-rostliny, https://www.idnes.cz/hobby/domov/pece-o-pokojove-rostliny-v-zime.A110203_131747_hobby-domov_mce, https://primanapady.cz/clanek-145195-pece-o-pokojove-rostliny-v-zime

Péče o orchidej během zimy: na harmonogram zapomeňte Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)