Paulinie plstnatá

Paulínie nápojná se představuje

Paulíne nápojná. Že jste nikdy neslyšeli tento název? A co guarana? Jde o rostlinu, která obsahuje velká množství podpůrných látek. Ty vám mohou pomoci při únavě a ztrátě koncentrace například při práci nebo učení. Pojďme se podívat, jaks e nám tato rostlina představuje. Podíváme se totiž na paulínii nápojnou zblízka.

První pohled

Na první pohled jde o rostlinu, která je dřevnatá a liánovitá. Pochází z rodu paulunie a obsahuje látku jménem guranin. Tato látka se nejvíce asi podobá kofeinu, a má tedy i podobné účinky. Tedy zvýšení koncentrace a zahnání únavy. Tento vyšší keř pochází z jižní Ameriky a má červené plody. Jsou podobné ořechům a obsahují vždy dvě nebo tři semena. Tyto semena právě stimulují naši nervovou soustavu a podpoří koncentraci a vitalitu. Těmto plodům se tedy říká guarana a to podle indiánského kmene Guaraní z pralesů v dnešní Venezuele a Brazílii.

Užívání guarany

Toto užívání není návykové a velkou výhodou takové konzumace je povzbuzující účinek. Ať již tělu tak mozku. Na rozdíl od pražené kávy, která obsahuje kofein, který je často s guaranou spojován, se v guaraně nevyskytují karcinogenní látky. Ty vznikají právě při pražení. Dalším trumfem, s kterým má nad kávou navrch, je čas. Účinek totiž přetrvává až dvakrát déle než u obyčejné kávy. Pokud chcete co nejefektivnější účinek, smíchejte guaranu s citrónem. V takové kombinaci jsou povzbuzující účinky nejvyšší. Guarana také zvyšuje chuť k jídlo. Tím nám může pomoci také od depresí a odstraní dlouhodobou únavu a stres. V období chřipek ji zase přivítáme z důvodu toho, že zvyšuje účinky acylpyrinu i vitamínu C.

Jaké jsou ony povzbuzující účinky?

Guaranu koupíte v mnoha podobách. V tabletách, dražé nebo v energetických nápojích. A o jaké účinky vlastně jde? Guarana pomáhá jako zdroj energie i potlačení únavy. Dále stimuluje náš mozek. Například tak, že posiluje jeho činnost a zlepšuje koncentraci. Má také antioxidační účinky a podporuje také činnost srdce. Nesmíme také zapomínat na zvýšení peristaltiky střev nebo konzumaci guarany jako prevence vzniku arteriosklerózy.

Sdílet

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *