Pachira vodní: strom, který vám může pomoci přinést peníze

Pachira vodní

Pachira vodní je velmi známá také pod označením vodní kaštan. Věří se, že tento strom může přispět k tomu, že se ve vaší domácnosti budou držet peníze. I když se jedná jen o pověru, co kdyby na tom něco bylo? V takovém případě se vyplatí vědět, jak takovou rostlinu pěstovat. I když tato rostlina vypadá poměrně náročně, opak je pravdou. Není příliš složité ji pěstovat. Jen na jednu věc si musíte dát pozor: a tou je správná zálivka.

Pachira potřebuje málo vody

Pachira vodní je pohodová pokojová rostlina, která vám odpustí ledasjaké prohřešky. Na zálivku je ale náchylná. Pokud byste ji zalévali tak, jako ostatní pokojové rostliny, mohl by nadbytek vody znamenat rozšíření kořenového systému a hnědnutí listů. Podle odborníků stačí asi 180 ml vody každé tři týdny. Myslet na pokojové rostliny v takovém intervalu může být poměrně náročné, proto někteří přistupují k týdenní zálivce. Postačí tři lžíce vody jednou za týden (popřípadě tři kostky ledu, které se budou rozpouštět postupně).

Pachira

Foto: Pixabay

Tipy pro pěstování

Tuto rostlinu bychom měli pěstovat při teplotách vyšších, než 18 °C. To je totiž teplota, kterou obvykle v tropech, kde má pachira svůj původ, nacházíme. Vyplatí se postavit rostlinu mimo přímé sluneční paprsky, protože ty by mohly spálit listy rostliny. V létě dejte pachiru poblíž okna orientovaného na jih, v zimě pak k oknu orientovanému na východ. Hnědé listy průběžně odstřihávejte, podpoříte tím nový růst rostliny.

Nenáročná rostlina

Výše uvedená péče ale ještě není všechno. Zbývají ještě dva další úkony, které je potřeba pro spokojenost rostliny udělat. A těmi jsou přesazování a hnojení. Jednou za rok či dva roky rostlinu přesaďte do květináče, který bude o něco větší, než byl dosavadní květináč. To povzbudí rostlinu k novému růstu. Na jaře a na podzim použijte hnojivo s postupným uvolňováním.

Zdroje info:

https://www.justaddiceorchids.com/orchid-care-blog/money-tree-plant-care-mistakes

https://www.citrus-shop.cz/blog-souteze/pachira-aquatica

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!