Osvědčený lidový prostředek proti plevelům – listy z ořešáků nevyhazujte, poslouží vám ve formě nálevu hned 2 způsoby

Plevel

Osvědčený lidový prostředek proti plevelům – listy z ořešáků nevyhazujte, poslouží vám ve formě nálevu. Výskyt nevzhledného plevele mezi zámkovou dlažbou může být velmi nepříjemný. Koneckonců investice do příjezdové cesty nebo chodníku z dlažby je značná a člověk by očekával, že bude vypadat bezchybně.

Není divu, že mnoho majitelů domů je zděšeno, když vidí, že z mezer v jejich pečlivě položené dlažbě vyrůstá plevel. Kořeny těchto invazivních rostlin mohou narušit strukturální integritu dlažby a vést k deformacím, což je obzvláště nebezpečné, pokud je plocha využívána vozidly.

Plevel

Foto: Pixabay

Přírodní řešení proti plevelům

K výrobě tohoto kutilského prostředku proti plevelu budete potřebovat 2 litry destilovaného bílého octa a několik kapek prostředku na mytí nádobí. Kromě toho budete potřebovat listy vlašských ořechů k přípravě ořechového čaje. Listy vlašských ořechů jsou fantastickou volbou, protože obsahují látku zvanou juglon, která dokáže účinně bojovat s plevelem. Zde je návod, jak tuto směs z vlašských ořechů vytvořit a používat

  • Začněte přípravou ořechového čaje. Nasbírejte listy vlašských ořechů a namočte je do horké vody, podobně jako když si vaříte šálek čaje. Čaj nechte vychladnout a sceďte jej.
  • Ve velké nádobě smíchejte 2 litry destilovaného bílého octa s několika kapkami prostředku na mytí nádobí.
  • Smíchejte ořechový čaj se směsí octa a prostředku na mytí nádobí.
  • Smíšený roztok nalijte do lahve s rozprašovačem pro snadné použití.

Jak ořechové listí použít k odstranění plevele z dlažby

Za slunečného dne aplikujte směs z ořechů a octa přímo na plevel rostoucí mezi dlažbou. Dávejte pozor, abyste nepostříkali okolní trávu nebo rostliny, protože i jim tento roztok může ublížit. Roztok nechte působit asi 30 minut. Během této doby bude ocet působit na likvidaci plevele, zatímco juglon z listů vlašských ořechů pomůže zabránit jeho opětovnému růstu.

Po 30 minutách vydrhněte dlažbu kartáčem s tuhými štětinami, abyste odstranili veškerou odumřelou zeleň.

 

Zdroj: https://www.aazdravi.cz/nase-babicky-si-z-plevelu-nic-nedelaly-dokazaly-se-ho-totiz-nadobro-zbavit-jednoduchym-figlem-s-mydlem/, https://www.dumazahrada.cz/clanek/plevel-dlazba-sul-soda-ocet-kartac.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)