Okrasný plot s praktickými vlastnostmi

Každý chce plot, který bude nejen praktický, ale bude také dobře vypadat. Věnovali jste přece takové úsilí a péči tomu, aby váš dům zvenku pěkně vypadal, aby vše bylo barevně sladěné, tak přece teď vše nezkazíte plotem, který se k domu vůbec nehodí? Je samozřejmě celá řada možností, jak plot realizovat. Velmi oblíbené jsou dřevěné ploty, kamenné zídky i živé ploty. Ty všechny však vyžadují alespoň minimální péči.

Chcete mít okrasný plot kolem domu i vy, ale nemáte čas na to, abyste ho udržovali? Potom je pro vás ideálním řešením betonový plot. Beton je běžně využívaná hmota na každé stavbě, jenže je poněkud nevzhledný. Ovšem díky moderním technologiím, kdy se beton probarví a umístí do speciálních forem, je možné vytvořit ploty z betonu s úžasným designem a při zachování všech užitečných vlastností samotného betonu.

Betonové ploty jsou tedy velmi odolné vůči mechanickému působení i klimatickým vlivům. Naprosto bez obtíží čelí působení vlhkosti, změnám teplot a nemají s nimi nejmenší problém. Co se týká designu, betonové ploty se vyrábí v celé řadě atraktivních dekorů, nejoblíbenější je štípaný kámen, velmi dobře vypadají také cihličky. Betonový plot můžete mít v šedé barvě, k většině domů však vypadají lépe barevné varianty, třeba pískově žlutá, terakotová nebo antracitová.

Vybíráte-li betonový plot, zaměřte se nejprve na výšku a tvar zakončení plotu. Je totiž rozdíl, jestli má plot metr nebo dva, může být rovný, zaoblený, s ozdobnou mřížkou nebo také s dřevěnými latěmi, které plot opticky odlehčí a oživí. Potom přejděte k barvě a dekoru, ale ještě počkejte, jestli chcete mít plot okrasný z obou stran, je pro vás připravena novinka – oboustranné betonové ploty, které jsou dekorované z vnitřní i vnější strany. Ty zajistí perfektní vzhled vašeho domu při pohledu ze zahrady i z ulice.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.