Okrasné keře v březnu: Vhodné druhy, které oživí a zkrášlí i malou zahrádku na jaře

zlatice

Chcete se na jaře pyšnit krásně rozkvetlou zahradou? Však co by to bylo za zahradu, ve které by nebyl alespoň jeden okrasný keř. Které druhy kvetou v březnu? Podle čeho vybírat vhodný okrasný keř do exteriéru?

Okrasný keř zkrášlí každý exteriér. Krásně rozkvetlou zahradu můžete mít i v březnu. Které druhy jsou vhodné?

Dřín zaujme záplavou žlutých kvítků

Dřín je krásná solitéra. Vykvétá žlutými drobnými kvítky, avšak je jich velké množství. Je tak nepřehlédnutelný. Výhodou je jeho nenáročnost. Poroste vám i v horší půdě. Rovněž dobře snáší slunce, jakožto i polostín. Zkrátka nenáročná okrasná dřevina, která za minimální péči se odmění záplavou žlutých kvítků.

Zlatice patří mezi nejtypičtější jarní keř

Zlatice patří mezi neznámější jarní keře. Kvete od konce března a po celý duben. Spolu se zlaticí vykvétá v tomto čase i zcela nenáročný, trnitý a mimo období květu i poměrně nenápadný kdoulovec. Vyznačuje se krásnými a velkými květy, které mají nejčastěji lososovou či oranžovou barvu. I tímto krásně doplňuje zlatavé květy zlatice.

Kdoulovec coby nenáročná okrasná dřevina

Jak je již výše uvedeno, v jarním období zkrášlí zahradu i kdoulovec. Ten prošel v očích botaniků hned několika proměnami. Jeden čas byl považován za jabloň, pak zase za hrušeň či kdoule. Jméno je odvozeno z vlastnosti plodů, tj. pukat. Díky křížení dvou základních druhů z Číny a Japonska vzniklo mnoho hybridů. Každopádně se jedná o nenáročnou dřevinu, které nevadí ani znečištěné prostředí.

kdoulovec

Foto: Pixabay

Impozantní kalina bodnanská

Okrasný keř, který kvete do konce března. Květy vykvétají na holých větvích nového dřeva. Květenství může v případě prudkého poklesu teplot pomrznout, ale to ničemu nevadí. Jakmile se oteplí, nová poupata se rozvinou a provoní vám zahradu. Jen je třeba mít na paměti, že se jedná o rozložitý keř. Pokud chcete kalinu pěstovat, tak je třeba jí vyhradit dostatečný prostor. V dospělosti může dorůst až do 3 metrů. Ideální je slunné stanoviště, nevadí ani polostín s živnou půdou.

Zdroj: ireceptar.cz, zahradnickakucharka.cz

Náhledové foto: Pixabay