Netradiční využití česneku překvapí i pobaví

Česnek

Česnek patří mezi nejčastěji využívanou zeleninu. Aby ne! Ceněn je nejenom díky obsahu spousty pozitivních látek, ale také skrze svoji typickou a nezaměnitelnou chuť. Jeho využití je možná i díky tomu maximálně multifunkční. Nevěříte? Pak nepřestávejte číst. V následujících řádcích se zaměříme na to, jakým způsobem můžete česnek využívat netradičně. Alternativ je bezesporu spousta. My se pokusíme vyjmenovat ty méně známé.

Mravenci zmizí doslova expresně

Česnek je považován za vynikající insekticid. Pokud bude na zahradě zahrabaný někde v půdě, pak se do jeho blízkosti mravenci jen tak jednoduše dostávat nebudou. Česnek zamezí výskytu mravenců u dřevin, protože mravenci tady přestanou operovat. I doma je možné bez problémů stroužek česneku položit do mravenčí cesty a určitě jej budou chtít obejít. Třeba se i vrátí zpět ven.

Česnek: Foto Pixabay

Bič na bradavice a kuří oka

Trápí vás bradavice na chodidlech? Na chodidlo v místě výskytu bradavice je dobré umístit plátek česneku, přelepit jej náplastí a následně si obout ponožku. Můžete jej mít na chodidle klidně i déle než 24 hodin. Místo se postupně nahřeje a bradavice by se měly odlupovat. Opakovat byste měli až d doby, než dostanete ven jádro bradavice. Kuří oka se potírají kašičkou z rozmělněného česneku.

Eliminace blech

Kdo by u svého čtyřnohého domácího mazlíčka nenarazil na blechy? Asi každý. Parazity lze ale odstranit i jinak než standardně chemií. Přidejte svému mazlíkovi do jídla trochu česneku. Klidně jenom nepatrné množství.

Odstraní skvrny v obličeji

Rozmačkaný česnek v obličeji nenabízí zrovna dvakrát příjemnou představu. Přesto umí dokonale odstraňovat skvrny, jež v této oblasti vznikají.

Česnek

Česnek: Foto Pixabay

Renovátor starého nábytku

Vyloupnutými stroužky česneku lze také potírat rýhy ve starém nábytku. Postupně se zaplní a tuto výplň je nutné nechat zaschnout. Poté už jen povrch hadříkem dokonale vyleštíte a aplikuje se klasicky vosk.

Pryč s vodním kamenem

Vodní kámen je velmi nepříjemný. Odstranit jej ze žehličky můžete jednoduše právě prostřednictvím česneku. Zároveň dojde i k dezinfikaci prádla.

Česnek: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.