Česnek

Netradiční pěstování česneku v plastovém kanystru na balkóně

Pěstování česneku se stalo jakýmsi koloritem mnohých zahrad. Není se čemu divit, především podzimní výsadba bývá maximálně úspěšná. Nyní se už ve většině zahrad setkáme s poměrně velkými rostlinami, které nakonec dají kýžené silně aromatické stroužky. Přesto se dá česnek pěstovat i jinak, a to konkrétně v plastových nádobách třeba na balkóně. Tradiční pěstování je samozřejmě lepší, nicméně když nemáte dostatek prostor, proč to nezkusit…

Vystačíte si pouze s několika věcmi

Konkrétně se bude jednat o následující výbavu. Potřebovat budete:

  • plastové kanystry,
  • plastové kelímky,
  • substrát,
  • voda.

Velmi jednoduchý postup se vším všudy

Plastový kanystr si položíte tak, aby ležel. Nekreslíte na něj celkem 6 kruhů, podle nichž se vystřihnou otvory. Stejně tak bude zapotřebí perforovat i dno samotných plastových pohárků. Poté už si můžete vzít stroužky česneku a odříznout na nich špičky. Do kelímků se položí kořenovou stranou dolů. Kanystry naplníme vodou. Do každého otvoru se vloží kelímek s česnekem. S kořínky se setkáte už za pouhé 3 dny. Za 5 dní budou mít kořínky solidní délku.

Z kanystrů vzniknou ideální nádoby pro pěstování

Když už má opravdu solidní kořínky, můžete bez problémů stroužky vyndat a rozdělit. Poté odřežete horní část kanystru a do spodní nasypete zeminu. Poté už můžete česnek zasadit a zalít. Na balkóně vám určitě vzejde. Na podrobný postup se můžete podívat v následujícím videu.

 

Video: Youtube kanál DIY zahradní nápady

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

1 komentář

  1. Josef Odpovědět

    Vym….ost lidí nepřestane udivovat.Teď plno blbů poletí nakupovat další plasty který za chvíli vyhodí místo aby to dali do sklinky jak x let a pak taky do hlíny!!! Já bych je za to bil 5x denně !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *