Několik rostlin do kanceláře, díky kterým se budete lépe soustředit

Připravujete se na zútulnění kanceláře, aby se vám lépe pracovalo? Určitě také nezapomeňte na rostliny, které zajistí dobrou náladu, ale také dobré soustředění. Je dokázáno, že zelená barva těší a uklidňuje. Dalším důvodem, proč mít rostliny v kanceláři je fakt, že čistí ovzduší od škodlivých toxinů. Navíc zvyšují vlhkost vzduchu a podporují produktivitu. Jaké z nich tedy budou vhodné? 

Oblíbená dracéna

Dracénu najdeme snad v každé domácnosti, avšak vhodná bude také do kanceláří. Její exotický vzhled a nenáročnost na péči nadchne většinu z nás. Působivá je také dracéna deremensis, která má široké a pruhované listy. Jediné, na co je třeba dbát, aby květináč nestál ve vodě, rostlina by začala zahnívat a uhynula by. Stačí jí zalít přibližně jednou týdně. 

Další rostliny vhodné do kanceláře

Mezi další patří fíkus. Ten má také schopnost zbavovat ovzduší toxinů, a navíc je odolný vůči škůdcům. Druh lyrata není tolik náročný na péči a zvládne být umístěn jak na světle, tak i v polostínu. Co rozhodně nemá rád, tak je průvan. Čas od času ho zalijte a on se vám odvděčí působivými listy. 

Také lopatkovec zajistí dobrou soustředěnost, osvěží vzduch a pohltí z něj toxiny, mezi které patří formaldehyd, benzen, aceton a další. Má nádherné lesklé listy a kvete bílými květy, které vyrůstají z tenkých a dlouhých stonků. Vyhovuje mu pokojová teplota a krásně se mu bude dařit na světlém místě. Klidně jej však můžete dát i do polostínu. 

Kapradiny
Foto: Pixabay

Další krásnou a nenáročnou rostlinou jsou kapradiny. Taktéž dokonale fungují jako eliminátor toxinů a zvlhčují ovzduší. Je však potřeba, abyste kapradinu pravidelně zalévali, abyste předešli hnědnutí a opadávání listů. Preferuje polostín, vlhko a teplotu kolem dvaceti stupňů.

A jako poslední rostlinu uvedeme břečťan. Ten lze sehnat v mnoha variantách, které se od sebe liší tvarem a barvou květů. Když je však obecně shrneme, je třeba dodat, že druhy břečťanů s tmavými listy preferují stín a chladnější teplotu, kdežto ty, které mají zbarvené listy, vyžadují světlo a teplo. Občas je také poroste vodou. Také nezapomínejte na pravidelné zaštipování, protože břečťany rostou velmi rychle.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9224521/, https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/14-rostlin-do-kancelare-ktere-prospeji-vasemu-zdravi, https://living.iprima.cz/zahrada-pokojove-kvetiny-nejlepsi-pokojovky-rostliny-do-kancelare

Náhledové foto: Pixabay 

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)