Největší rostliny do bytu aneb jak to udělat, když chcete mít doma opravdovou džungli

Pokojové rostliny

Pokud chcete, aby se vaše domácnost dokonale zelenala, pak vsaďte na druhy, které odkážou vytvořit opravdu velké množství rostlinné hmoty – a to téměř bez práce. Jaké jsou ty nejznámější a na co si dát pozor při péči o ně?

Pachira aquatic zaujme na první pohled

Může dosáhnout výšky až 1,5 m a její pěstování není těžké. Vyžaduje světlé a vzdušné stanoviště. Navíc není vůbec náročná na péči, protože když ji občas zapomeneme zalít, nic se jí nestane.

Šefleru si můžete vytvarovat podle potřeby

Jde o ideální rostlin do světlých i tmavších poloh, jen ve stínu zmizí zbarvení jejích listů. Stříháním ji snadno vytvarujete tak, jak budete potřebovat. Snadno vytvoříte stromek ,ale můžete i pěstovat i v keřovitější formě. A dorůst může i do dvou metrů.

Fíkusy se také umí vytáhnout

Ke klasikám v domácnosti patří Ficus elastica a Ficus Lytra. V obou případech jde o vysoké a majestátní rostliny, vhodné zejména pro světlé polohy. Pokud s jejich pěstováním začínáte, pak byste měli vědět, že je vhodné je na začátku jara seříznout, díky čemuž později lépe zhoustnou.

Monstera

Foto: Pixabay

Monstera deliciosa roste jako zběsilá

Další velkou rostlinou vhodnou pro pěstování v bytě je i monstera. Hodí se spíše do světlých poloh (pak vytváří větší a dekorativnější listy), ale pěkně poroste i v tmavších místech. Když začnou vyrážet mladé výhonu monstery, vyplatí se je seříznout a přisadit k mateřské rostlině, aby se zahustila. Vypadá potom mnohem lépe.

Chamaedorea – sázka na nádhernou palmu

Chamaedorea elegans je velká a majestátní palma, která může dosáhnout 1,5 m. Pěstování je také snadné. Zaléváme ji tak, aby půda v květináči opravdu nikdy nevyschla. Potřebuje také nejlépe světlé místo s rozptýleným světem. Je to rovněž ideální rostlina pro milovníky zvířat, protože je pro domácí mazlíčky bez výjimky naprosto bezpečná. Při správném pěstování vás potěší především kompaktní, hustý habitus, který nejlépe vynikne v prostorném, slunném obývacím pokoji.

Datlovník si vypěstujete z pecky

Kanárská datlová palma vám vyroste ze semínka datle přinesené z obchodu. Datlovníky mohou v pokojových podmínkách dosahovat výšky až 4 m, takže si dobře rozmyslete, zda na ně máte místo. Vyžadují slunné stanoviště a občasné rosení, jinak nejsou na pěstování příliš náročné.

Dracény vás klidně přerostou

Zpočátku trochu pomaleji rostoucí dracény mohou během několika let bez problémů dorůstat až ke stropu. Pěstují se jednoduše. U těchto květin dávejte pozor jen na to, abyste je nepřelili. Zalévejte je proto pouze tehdy, když je půda v květináči suchá.

Zdroj: https://primanapady.cz/clanek-294304-monstera-rostlina-s-desivym-nazvem-vite-jak-ji-pestovat

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)