Nejšpinavější předmět v domácnosti? Kuchyňská houbička – vyplatí se ji dezinfikovat už po 24 hodinách od prvního použití

Houbička, kuchyňská houbička, dezinfekce, dezinfekce houbičky, kuchyně

Nejšpinavější předmět v domácnosti? Kuchyňská houbička – vyplatí se ji dezinfikovat už po 24 hodinách od prvního použití. Kuchyňská houbička je doslova semeništěm bakterií a choroboplodných zárodků – naučte se ji rychle dezinfikovat během běžné denní uklízecí rutiny.

Dezinfekce houbičky na mytí nádobí je jednoduchý, ale zásadní krok k odstranění potenciálně škodlivých bakterií. Můžete toho dosáhnout různými snadnými metodami. Ale opravdu byste s tím neměli váhat. Nebezpečné mikroorganismy se v ní mohou namnožit klidně už po 24 hodinách.

Dezinfekce s pomocí myčky nádobí

Vložte houbičku do myčky spolu s běžným nádobím. Po dokončení cyklu bude houbička perfektně dezinfikovaná a připravená k použití.

Foto: Pixabay

Metoda mikrovlnné trouby

Ovšem využití můžete i oblíbenou mikrovlnnou troubu, pokud ji v kuchyni máte.

  • Navlhčete houbičku a vložte ji na 30 až 60 sekund do mikrovlnné trouby.
  • Při vyjímání z mikrovlnné trouby buďte opatrní, protože bude horká.
  • Případně ji před manipulací nechte vychladnout.
  • Pomůže i ocet nebo alkohol

Vytvořte dezinfekční roztok ponořením houbičky do směsi octa nebo isopropylalkoholu. Pro zvýšení účinku můžete přidat i několik kapek tea tree oleje. Nechte houbu v tomto roztoku namočenou přes noc. Do rána zmizí škodlivé mikroorganismy i nepříjemné pachy.

Tyto metody dezinfekce jsou jednoduché a účinné při udržování hygieny houbičky na mytí nádobí. Jejich začlenění do rutinního čištění po každém použití vám pomůže zajistit, že vaše houba zůstane spolehlivým a bezpečným nástrojem pro rychlý a bezchybný úklid.

Houbičky si jednoduše označte

Stalo se vám někdy, že jste řešili dilema a snažili se rozlišit houbičky určené na mytí nádobí od těch na běžný úklid v domácnosti? Nejspíš ano, že? Proto se vyplatí zavést jednoduchý systém značení, který vám umožní rozlišit houbičky určené pro různé domácí práce. Jak toho můžete dosáhnout? Vezměte nůžky a jeden roh odstřihněte pod úhlem. Toto jednoduché označení vám pomůže určit účel houbičky. Nezáleží na tom, zda houbičku s odstraněným rohem použijete na mytí nádobí nebo na běžný úklid – stačí si to jen zapamatovat.

 

Zdroj: https://adbz.cz/hobby/houbicka-na-nadobi-vycistit/, https://www.denik.cz/veda-a-technika/bakterie-houbicka-nadobi-kuchyn.html, https://epochaplus.cz/nejspinavejsi-predmety-kterych-se-denne-dotykame/, https://citymagazine.si/cs/nejspinavejsi-predmet-v-kuchyni-skryte-nebezpeci-na-kuchynske-lince-nebo-jak-cista-je-vase-houbicka-na-nadobi/, https://utulne.cz/1168/7-mist-ktera-jsou-ve-vasem-byte-nejspinavejsi-nektera-z-nich-vas-prekvapi

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)