Nejkrásnější vánoční koule a ozdoby na vánoční stromeček v roce 2022

Vánoční ozdoby

Dokážete si představit Vánoce bez vánočního stromečku? Asi ne, jelikož jde o základní prvek vánoční výzdoby interiéru. Vánoční stromek potěší především svými ozdobami, tedy vánočními koulemi, tradičními i moderními. Právě u takového vánočního stromku zpíváme ve společnosti svých blízkých vánoční koledy a po štědrovečerní večeři pod ním hledáme dárky. Strojení vánočního stromku je jedním z nejpříjemnějších okamžiků předvánočních příprav. Tato aktivita zahrnuje dospělé i děti, často ji dělají celé rodiny a dětem přináší spoustu zábavy. Jaké koule a ozdoby by se měly nosit v roce 2022? Zjistěte níže.

Módní vánoční ozdoby 

Všichni známe tradiční vánoční barevné schéma, které je kombinací červené, zlaté, stříbrné a zelené. Módní vánoční dekorace v roce 2022 by se měla vyznačovat trochu odvážnější barevností, udržovanou v tmavých tónech. Jakou barvu tedy mají módní vánoční ozdoby v roce 2022? Lahvově zelená, vínová a hnědá – dekorace v těchto barvách jsou letos nejmódnější.

Nejoblíbenější vánoční ozdobou na stromeček jsou samozřejmě koule, ale vánoční stromeček lze ozdobit i perníčky nebo mašlemi. Vánoční stromeček zdobený mašlemi je velmi jemný a okouzlující. Skvěle se hodí do tradičních interiérů, ale může být i kontrastem k těm moderním. Takový vánoční stromeček se určitě stane atraktivnějším, pokud k jeho výzdobě přidáte bílé a stříbrné ozdoby.

Ozdoby na stromeček 

Vánoční koule jsou samozřejmě nejoblíbenější ozdobou vánočního stromku. Výběr je opravdu obrovský, protože existují koule různých tvarů, barev a vzorů. Mezi klasické koule však patří ty, které se vyznačují kulatým tvarem. Mohou se třpytit, lesknout nebo čarovat svou sytou, jednotnou barvou. Můžete si vybrat ty správné ozdoby pro sebe z plastu, skla a akrylu.

Plastové vánoční koule mohou být skvělou alternativou ke skleněným koulím, zvláště pokud jsou v domu malé děti, které by je mohly rozbít. Nejen v případě dětí se vyplatí používat plast, ale také pokud jsou v domu domácí mazlíčci. Bohužel i v jejich případě hrozí velké riziko převrácení vánočního stromku a koule vyrobené z plastu se jen tak nerozbijí, takže to nebude žádná velká katastrofa, když k takové nehodě dojde. Ozdoby ve tvaru rampouchů jsou krásné a oblíbené. Velmi oblíbené jsou také ozdoby ve tvaru bonbonů nebo lízátek.

Ozdoby na vánoční stromeček se nejen třpytí, ale také dokážou rozzářit vánoční stromek svou vlastní září. Vánoční koule s LED světýlky jsou stále populárnější. Jsou energeticky nenáročné a ekologické, což pro mnohé z nás hraje klíčovou roli. Potěší svou jinakostí, protože vypadají trochu jinak než tradiční ozdoby.

Shrnutí 

Zdobení vánočního stromku je dlouholetou tradicí. Dům, který je vyzdobený vánočními dekoracemi, potěší svým teplem a kouzelnou atmosférou, která se tvoří kolem vánočního stromečku. Zdobení vánočního stromku zapojuje celé rodiny, které se na chvíli zastaví v předvánočním shonu a věnují se této činnosti společně. Mezi nejoblíbenější a nejkrásnější vánoční ozdoby patří koule. Jejich rozmanitost zaručuje, že si každý najde to své a ozdobí si stromeček podle svých preferencí.

Náhledové foto: Freepik

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.