Nastává nejvyšší čas pořídit nové vybavení na zahradu

Grilování ryb

Zima je ta tam a pomalu začíná být venku příjemně. Na jaře je třeba na zahradě začít pracovat, pořídit si ale také lze nové vybavení, které může usnadnit práci, ale také pomoci relaxovat.

Zahradní technika

Zahradní technika vám může výrazně pomoci s prací na zahradě a v okolí domu. Jistě, není to zadarmo, nicméně ušetřit může spoustu času a sil a navíc lze využít některé slevové akce v různých obchodechslevové akce v různých obchodech, jako je např. cashback na Karcher.czcashback na Karcher.cz. Zahradní technika vám přitom může efektivně pomoci s údržbou trávníku (např. sekačky, traktory anebo vertikulátory, jež slouží především k prořezání travního porostu, a to včetně kořenových částí), křovin (křivonořezy apod.), stejně jako dřevin (motorové pily, štípače dříví nebo drtiče větví). Pokud chcete na zahradě pravidelně udržovat pořádek, můžeme vám doporučit i zahradní vysavače a fukary, jež se účinně zbavují zahradního odpadu.

Zahradní nábytek

Pokud chcete v průběhu teplých měsíců trávit co nejvíce času relaxací na čerstvém vzduchu, rozhodně by vám neměl chybět kvalitní a komfortní zahradní nábytek. Proto je potřeba vsadit na správný materiál. V současné době se obecně vyrábí nejkvalitnější zahradní nábytek z exotických dřevin, přičemž k dispozici máte produkty z rozličných materiálů. Mezi nejoblíbenější patří teak (dřevo teky obrovské), ale velmi kvalitní je rovněž eukalyptus, severoamerický akát nebo meranti, tedy tvrdé dřevo ze stromů rostoucích v jihovýchodní Asii. Kromě toho je využíván rovněž ratan, přičemž oblíbená je rovněž alternativa dřeva z rotanu rákosového, totiž umělý ratan.

Zahradní nábytek

Zahradní nábytek: Foto Pixabay

Vybavení na večírky

Současná situace sdružování lidí moc nepřeje, ale brzy snad nastane doba, kdy se opět budou moci konat (nejen) venkovní akce. Chcete-li na zahradě pořádat večírky, nejenže budete potřeb hodně zahradního nábytku, ale nemělo by vám chybět ani další vybavení. Pořídit si můžete zahradní altán nebo stan, které mohou sloužit jako ochrana před slunečními paprsky. Samozřejmostí by měl být také gril, neboť součástí večírků musí být i dobré jídlo. Aktuálně máte k dispozici grily v různých variantách (např. plynové, elektrické, keramické či na dřevěné uhlí), přičemž vynikající možnost představuje gril s udírnou, jenž zastane přípravu nejen grilovaných, ale i uzených pochoutek.

Příslušenství ke grilování

Gril: Foto Pixabay

Prostředky k relaxaci

Zahrada není jen místem, na kterém se pracuje, případně slaví, ale můžete zde také perfektně relaxovat na čerstvém vzduchu. Máte-li bazén, lze se také osvěžit. Pokud jej ovšem nevlastníte, nic se neděje. Pořídit si totiž např. můžete vířivku, tedy vanu s funkcí víření, jež působí proti stresu a pomáhá regeneraci i odpočinku. K dispozici přitom máte i nafukovací vířivky, které jsou mobilní, takže je v průběhu zimních měsíců můžete umístit i dovnitř. Přemýšlet navíc lze i o saunách, jež existují v mnoha variantách. Jako tip na závěr můžete brát infrasaunu, což je zařízení, které prohřeje organismus infračerveným zářením, což je vhodné při regeneraci anebo rehabilitaci.

Gril: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.