Nákup granulí pro psa: Zkuste tyto tipy

Krmivo pro psa

Rádi byste vašemu mazlíkovi dopřáli to nejlepší, ale nevíte, podle jakých kritérií krmivo vybírat? Při množství různých granulí, konzerv, kapsiček a jiných psích dobrot to skutečně není jednoduché. My proto v následujících řádcích dáme několik tipů, jež by vám měly pomoct při nákupu granulí.

Maso a zase maso…

Bílkoviny v psí stravě hrají velmi důležitou roli. Maso musí proto jednoznačně hrát prim i ve složení granulí. Podívejte se na etiketu, jestli se jedná o čerstvé maso, nebo sušené. V prvním případě mohou granule pro psy obsahovat masa méně. Počítat je totiž třeba i s vodou, která je v čerstvém masu obsažena. Sušené maso poznáte podle výrazů dehydratované, sušené nebo moučka.

Pozor na umělé navyšování bílkovinné složky

I s tímto vylepšením se můžete setkat. Nemusí se přitom nezbytně jednat jen o levné granule pro psy. Oč se vlastně jedná? Tradičně se do granulí přidávají rostlinné bílkoviny. Ty pro psa vhodné nejsou. Mnohdy se přidává kukuřičný lepek. Jinak se můžete dočíst i o hrachovém a rýžovém proteinu. Často jde o koncentráty obsahující až 80 % bílkovin. Jinak existují též proteiny živočišného charakteru mimo maso. Jde hlavně o kuřecí hydrolyzát, jehož kvalita bývá pochybná. Jinak mohou být v granulích také třeba čočka, hrách či cizrna.

Jak jsou granule konzervovány?

Nezbytné je také vědět, jak je krmivo pro psy konzervováno. Výrobce prakticky musí uvést, jakým způsobem je krmivo konzervováno. Optimální jsou přírodní konzervanty. Jednat se může třeba o rozmarýn nebo vitamín E. Chemickou konzervaci lze poznat podle několika různých sousloví. Pokud jsou jako konzervanty označeny antioxidanty, případně doplňkové látky povolené Evropskou unií, nejspíše jde o chemii. Pozor hlavně na konzervanty BHT a BHA. Ty mohou být dokonce rakovinotvorné a toxické.

A kde krmiva nakupovat? Klidně i online. Podívejte se do eshopu fera24.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.