Pes

Nadýmání u psů může představovat velký problém

Je dost možné, že váš pes trpí nadýmáním. Samozřejmě se může dokonce jednat i o závažný zdravotní problém. Pejsci jsou holt radost, ale také i starost. A proto je občas může trápit nějaký ten neduh. Je dosti možné, že bude trápit vás, ale také i okolí. Nadýmání zvíře ovládat neumí. Proto je tedy na páníčcích, aby tento proces eliminovali, či alespoň trošku zmírnili.

Hltání, měli byste si na něj dát pozor?

Sice je pravda, že občasná plynatost je u psa plně normální. Dokud však určitou míru. Dále je určitě dobré změnit pár zvyků. A především stravovacích. Samozřejmě příčin nadýmání neboli flatuence je několik.Například u krátkolebých plemen, což je třeba francouzský buldoček. To může být zejména nadbytečné vstřebávání vzduchu spolykaného při krmení. Přesněji při rychlém hltání.

Určitě je v téhle situaci nejlepší rozpůlit vašemu pejskovi krmnou dávkou, a to do dvou. Díky čemuž nebude mít takové nutkání veškerou potravu rychle sníst. Také krmivo dávejte do vyvýšené polohy. Jelikož to bude lepší pro zažívání vašeho mazlíčka. A také je pejsek velice ocení, pokud má problémy se zády. Kdybychom se tady měli bavit o granulích, určitě si vyberte spíše ty menší, bývají lepší na trávení.

Psi

Rotvajleři: Zdroj obrázku Pixabay.com

Může být nadýmání ukazatelem rakoviny?

Skoro u většiny plemen je to důvodem nekvalitní potravy, a hlavně velice nekvalitní zdroj bílkovin v krmivu. A to hlavně při trávení nekvalitních bílkovin, či potrava s řekněme až zbytečně vysokým obsahem obilovin. Dále také chemie, či různých kořenících dochucovadel. Zde jmenované nevhodné složky mohou mít za následek přemnožení škodlivých bakterií. Nejvíce nebezpečné může být z hlediska dlouhodobého výskyt bakterie a nadále přemnožení bakterie Enterococcus faecalis ve střevech.

Pokud váš mazlíček má špatné trávení, nebo trpí nadýmáním, může za tím stát málo pohybu, či nadváha vašeho pejska. Pokud se u něj nadýmání vyskytuje už delší dobu, či kupříkladu silně zapáchá. Určitě pejska nechte zkontrolovat veterinářem. Ve stáří může přemnožení škodlivých bakterií vést zejména k nádorovým onemocnění. Nadýmání někdy značí, že se ve střevech vašeho pejska usídlili paraziti. Pejsek musí být odčerven.

Důležitý je i vhodný výběr krmiva.

Jednou z rad při opravdu nadměrnému nadýmání je vyměnit nevhodnou potravu. Pokud vašeho pejska krmíte potravou vyráběnou teplem, neboli extrudovanou, zkuste spíše přejít na granule lisované za studena, která obsahuje laktobacily. Proto, že takové granule jsou lehce a skvěle stravitelné. A nezanechávají ve střevě zahnívající zbytky. A rychleji se tráví, jelikož neobsahují žádný lepek, ani sóju a také chemii, které zcela jistě mohou dráždit zažívání. Pokud vaše granule obsahují laktobacily, tak je to správně, jelikož laktobacily napomáhají udržovat vyváženou střevní mikroflóru. A dále posilují imunitu psa. 

Zlatý retrívr: Zdroj obrázku Pixabay.com

Měli byste pejska hlídat i při venčení?

Další důležitou věcí je pejska hlídat při venčení. I kdybyste mu dali to nejkvalitnější krmivo, tak pokud se ocitne u odpadkového koše. Tak zaručeně sní to, co uvidí. Hlavně při nočním venčení si dávejte obrovský pozor. Protože zejména u zkažené potravy je možné, že nezpůsobí jen nadýmání, ale i takovou otravu, která je opravdu velice nehezká. Dále také nekrmte vašeho mazlíčka řekněme od stolu. Zaprvé to není vůbec výchovné. Ale lidské jídlo, hlavně masa, která jsou samozřejmě tučná, mohou vašemu mazlíčkovi způsobit zažívací problémy.

king Charles španěl: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *