Betonová jímka

Nádrž na dešťovou vodu jako funkční součást vaší zahrady

Jímání dešťové vody je pro každou domácnost nesmírně důležité. Na zahradě se bez velkých nádrží už prakticky neobejdeme. Jednak získáme velmi rychle vodu v podstatě zdarma a jednak není zapotřebí využívat pitné vody z domácnosti. V každém případě se dostanete k maximální možné úspoře finančních prostředků. Řešit zachycování dešťové vody lze mnoha různými způsoby, přičemž asi největší klasiku představují klasické kovové nebo plastové sudy. Bohužel ale nabízejí spousty nevýhod…

Betonová jímka

Betonové jímky jako optimální řešení

Moderní kvalitní nádrže na dešťovou vodu vyrobené z betonu dokážou bez problémů ušetřit až 50 % spotřeby pitné vody. Jejich integrace do terénu přitom není nijak náročná. Stačí jen těžká technika. Nejprve se vyhloubí předem přesně vyměřená jáma a následně se do ní osadí nádrž. Zapomeňte na nějaké další armování. Pohodlně si vystačíte jen s uložením jímky do země. Tlak okolní zeminy bez problémů tyto lité betonové nádoby bez potíží přečkají. Jejich stěny jsou totiž velmi pevné.

Jak vybrat tu správnou?

Hlavním kritériem výběru musí být jednoznačně kvalita provedení betonové jímky. Přesvědčit se o něm můžete na vlastní oči. Důkazem o její nepropustnosti budiž i několik certifikátů, jimiž musí být označena. Pozor si dejte na rozměry. Pokud již budete kopat jámu a zadržovat dešťovou vodu, vyplatí se vsadit na co největší objem. Bez problémů tak budete moci zavlažovat záhony a trávník po celý den i opravdu suchém letním období.

Betonová jímka

Nakupte si pohodlně online

Už jste se rozhodli pro některou z variant? Ať už sháníte betonové žumpy Brno anebo modely v různých jiných městech, podívejte se na portál Dobrezumpy.cz. Právě tady si budete moci vybrat z velkého množství nejrůznějších jímek mnoha velikostí. Záleží pouze na vás a prostorových možnostech vaší zahrady.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *