jídelní set

Nábytek z umělého ratanu je v tuzemsku čím dál tím oblíbenější

Chataři, chalupáři, ale i hotely či wellness čím dál častěji objevují výhody ratanového nábytku. Co patří mezi největší výhody nábytku z umělého ratanu, na co se při jeho koupi zaměřit a jak poznat kvalitní kousek od toho nekvalitního?

Dynasty – jídelní sestava, La Casa Nova

 jídelní set

Jednou z nejdůležitějších vlastností nábytku z umělého ratanu je vysoká odolnost vůči výkyvům počasí. Kvalitně vyrobený ratanový set nábytku, pohovka, křeslo, židle či konferenční stolek vám vydrží i několik dlouhých sezón za sebou. Další výhodou nábytku je minimální nutnost údržby, umělý ratan snadno vyčistíte, rychle otřete a můžete začít stolovat.

Jedinečnou letní atmosféru podtrhne designový zahradní nábytek oceněný i v USA

Zahradní nábytek je naší vizitkou, vyjadřuje styl a vkus každého hostitele. Pokud hledáte opravdu kvalitního výrobce luxusního ratanového nábytku, navštivte showroom specialisty na designový zahradní nábytek La Casa Nova, který dodává ručně vyráběný nábytek z umělého ratanu.

Kolébka Baby swing, La Casa Nova 

 kolébka

 „Zahradní nábytek musí vyhovovat nejpřísnějším požadavkům na kvalitu, odolnost i zdravotní nezávadnost. V La Casa Nova se setkáte s kvalitou, která jde ruku v ruce s exkluzivním designem. Ten ocenila u sestavy Wow v roce 2010 i porota v USA. Mimořádné oblibě se těší také naše top řada Artie,“ dodává Tereza Rážová, specialistka v oblasti zahradního nábytku La Casa Nova.

Wow – Polohovatelné zahradní lehátko, La Casa Nova

 Wow

Baleares – kruhová pohovka, La Casa Nova

 pohovka

Na co si dát při výběru nábytku z umělého ratanu pozor?

Raději se vyhněte laciným dřevěným konstrukcím. Ty jsou náchylné k plesnivění a jejich životnost je velmi nízká. O něco kvalitnější je ocelová konstrukce, ale i její životnost je omezená. Nejkvalitnější a nejdražší jsou hliníkové konstrukce, ale i u nich najdete odlišnosti u různých výrobců, především v síle hliníkových profilů. Co se týče výpletů, neměl by chybět UV filtr, jinak materiál velmi rychle oxiduje a praská. Špičkoví výrobci dbají především na dlouhou životnost a vynikající užitné vlastnosti. Materiál má UV filtr, obsahuje látky, které brání oxidaci a barevná stálost je téměř 100 %. Životnost je minimálně 7- 9 let oproti levnějším materiálům, kde životnost může být i jedna sezóna.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *