Na co si dát pozor při půjčování nářadí?

Nářadí

Plánujete ve vašem bytě nebo domě provést několik úprav, ale chybí vám potřebné nářadí, stroj nebo jiné příslušenství? Je vám líto vyhodit za něj peníze, protože jej použijete jen jednou? Profesionální nářadí není levnou záležitostí, pomoci si můžete i jinak. Dnes již existuje řada půjčoven nářadí, které tento problém mohou vyřešit.

Jaké nářadí v půjčovně naleznete a na co byste měli dávat při pronajmutí pozor?

Vyplatí se půjčovna nářadí?

Stalo vám už někdy, že jste pracovali na nějakém projektu a najednou se něco zkomplikovalo? V takových případech většinou potřebujete nářadí, které zrovna nemáte k dispozici. Buď je drahé, potřebujete jej pouze na den nebo několik hodin, a proto jej nemá smysl kupovat. V takovém případě vám naprosto stačí, pokud si ho půjčíte. Nejenže si tím ušetříte čas, peníze, ale také spoustu stresů při práci. Nářadí si jednoduše pronajmete a když skončíte s prací, vrátíte jej zpět.

Půjčovna nářadíPůjčovna nářadí  je v zahraničí velmi populární a zažitou službou a její využití se i u nás stále více těší popularitě. Cílem půjčovny nářadí je zajistit co možná nejefektivnější a nejrychlejší dokončení práce, právě pomocí zapůjčení nářadí, které potřebujete pouze na určitou dobu.

Nabídka nářadí a strojů v půjčovnách nářadí

Za malý poplatek si můžete na pár hodin i dní půjčit téměř cokoli. Naleznete tam široký výběr různých nářadí, strojů ale i příslušenství k nim. Například:

  • nářadí na zpracování dřeva (bruska na parkety, pásová bruska, řezačka, děrovací pila, ruční kotoučová pila)
  • nářadí pro vrtání a sbíjení (sbíjecí vrtačka, kladivo, různé druhy dlát)
  • nářadí pro malování a tapetování (odstraňovač tapet, váleček na tapety, přístroj na sušení staveb, elektrický ohřívač)
  • nářadí na opracovávání kamene a betonu (řezačka dlaždic a kamenů, vibrační deska, míchačka betonu, mixér na maltu, pila na zdi)
  • nářadí na čištění (čistič koberců, stroj na leštění a broušení podlah, mokrý a suchý vysavač, vysokotlaký čistič)
  • nářadí pro práci v zahradě (řetězová pila, zahradní sekačka, sekačka, válec na trávník)
  • nářadí na stoupací materiál a transport (vysokozdvižné vozíkyvysokozdvižné vozíky, přívěs, žebřík, ruční vozík, přísavný držák)
  • nářadí pro montáž (ohýbací kleště, tažná pružina, prostřihovací stroj na plech, svářečka plastů)

Na co si dát pozor?

Každá půjčovna nářadí se při pronájmu nářadí řídí všeobecnými podmínkami pronájmu, které vyplývají ze zákona. Každá půjčovna má tyto podmínky upraveny podle sebe, a proto je třeba si je vždy důkladně přečíst. Podle těchto podmínek se bude postupovat v případě, že byste nářadí poškodili. Na základě těchto podmínek byste měli používat nářadí a příslušenství pouze pro vlastní účely, tedy jej nikomu nepůjčovat. Kromě toho takto pronajaté nářadí je nutno používat pouze pro účely, pro které je určeno a podle návodu k obsluze. Nesmíme zapomínat ani na bezpečnost a ochranu zdraví.

V případě úrazu způsobeného při používání nářadí se půjčovna nářadí za něj nebude zodpovídat.

Jako nájemce jste povinen platit nájemné až do vrácení nářadí podle platného ceníku a po skončení nájmu se jako nájemce zavazujete předat pronajatou věc ve stavu, v jakém jste ji převzali.

Tip na závěr

Vždy si důkladně přečtěte smlouvu a podmínky v ní uvedené. Pokud vám něco není jasné, ptejte se.

Zdroje info: nasdum.eu, boels.com

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.