Mytí oken: Několik užitečných tipů, které se budou hodit

Čistič oken

Krásné jarní počasí přímo vyzývá k mytí oken. Není se čemu divit, jelikož skleněné plochy i rámy mnohem rychleji schnou a práce jde od ruky. Pokud se aktuálně k této pro mnohé hospodyňky neoblíbené činnosti chystáte také, jste na správném místě. My se totiž v následujících řádcích zaměříme na některé zajímavé triky, které by vám mohly pomoct usnadnit a urychlit práci.

Začít byste měli vysáváním

Přesně tak, nejprve je zapotřebí odstranit hrubé nečistoty z rámů oken či ze skel. Vystačíte si se smetáčkem majícím drobné štětinky a s vysavačem. Vynikající volbu představuje vysavač vybavený kartáčovým nástavcem na nábytek. Hodně zanesený bývá často prostor mezí křídlem a rámem okna.

Čistič okenFoto: Radek Štěpán

Správný čisticí prostředek na okna

Buď můžete dát na reklamu a zakoupit některý z nabízených, nebo zvolit spíše domácí klasiku. Jinak se vyplatí používat destilovanou vodu, která neobsahuje žádný vápník. Ten se pochopitelně nebude na oknech usazovat. Poměr vody a saponátu by měl být také dodržen. Uvádí se tradičně 15 ml saponátu na 4 litry vody. A jak vyrobit takový ekologický čistič? Stačí smíchat 4 díly vody a 1 díl bílého octa. Když přidáte ještě několik kapek citronu, bude přípravek ještě hezky vonět.

Čistič oken jako skvělý pomocník

Ne, opravdu není zapotřebí volit nic drahého. Za cenu kolem 1000 korun budete mít náramného pomocníka. Mezi naše tipy se řadí ETA Finestro 3262, Leifheit SET 51016 nebo Kärcher WV 2Kärcher WV 2 . Především na efektivní vysušení povrchu oken jsou tyto čističe výborné. Koupit se dají třeba v síti prodejen Electro World nebo jinde.

Čistič okenFoto: Radek Štěpán

Důležité leštění skel

S kvalitní stěrkou už nebude nezbytné. Jinak se ale vyplatí přeleštit skla jelenicí nebo čímkoli, co se na tuto činnost používá.

Zdroje info: dumazahrada.cz, novinky.cz, vlastní zkušenosti autora

Náhledové foto: Radek Štěpán 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.