Muškáty vás svou krásou potěší až do října – stačí jim právě teď připravit tekutý hnůj z pampelišek a kopřiv

Muškáty vás svou krásou potěší až do října – postačí ji má k tomu osvědčená výživa z kopřiv a pampelišek, kterou si snadno vytvoříte doma. Při správné péči budou muškáty těšit vaše oči svými barevnými květy až do pozdního podzimu.

Aby se jim dařilo s množstvím krásných květů, je nezbytná správná péče a výživa. Naštěstí si můžete vytvořit vynikající hnojivo téměř bez nákladů přímo doma.

Jak vyrobit tekutý hnůj z plevele

Stačit vám bude jen dostatek kopřiv nebo pampelišek, což jsou běžné a snadno dostupné rostliny. Toto tekuté hnojivo obsahuje nejen draslík a fosfor, ale také vápník, hořčík, železo a různé minerální soli, které muškáty vyživují a přispívají k jejich lepší kondici a dlouhodobému kvetení.

Jednoduše nasbírejte 1 kg kopřivových nebo pampeliškových listů a namočte je do 10 litrů vody ve velkém kbelíku nebo sudu. Dbejte na to, aby nádoba nebyla vyrobena z kovu, protože by to mohlo ovlivnit vlastnosti přípravku.

Foto: Pixabay

Kbelík umístěte na tmavé místo. Pokud je to možné, pevně jej zakryjte, abyste omezili vylučování štiplavého zápachu, který by mohl vzniknout během kvašení. Směs nechte kvasit po dobu 10 až 14 dnů a během této doby její obsah občas promíchejte. Hnojivo bude hotové ve chvíli, kdy se na jeho hladině přestane tvořit pěna.

Jak zalévat muškáty tekutým hnojem z plevele

Před použitím k zalévání muškátů zřeďte připravené tekuté hnojivo vodou v poměru 1:10 a aplikujte na muškáty jednou za 2-3 týdny. Díky této péči si budete moci užít oslňující přehlídku květů pelargonií až do podzimu!

Náš tip: Tímto tekutým hnojem z plevele můžete zalévat ti další balkonovky a letničky Všem prospěje stejně dobře.

 

Zdroj: https://www.magazinzahrada.cz/par-tipu-pro-pestovani-muskatu/, https://regiony.rozhlas.cz/muskaty-vas-zaplavi-kvety-staci-dodrzet-pestitelske-zasady-7415174

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)