Mobilní zahradní domek si zaslouží každá zahrada

Mobilheim

Vlastníte sad či velkou zahradu a chybí vám hezký zahradní domek, díky kterému byste zde mohli trávit mnohem více času? Pokud ano, máte možnost pořídit si nejen přístřešek, ale plnohodnotnou stavbu v podobě mobilheimu. Že nevíte, jaké má toto slovo význam a v čem jsou mobilheimy výhodné? To vůbec nevadí, jelikož vám je v následujících řádcích podrobně představíme a soustředíme se na jejich hlavní devízy.

Interiér mobilheimu

Co je mobilheim a jak může vypadat?

Termín mobilheim není nový. Jedná se o mobilní domek, který může být dovezen na jakékoli místo. Velmi oblíbené jsou tyto domky zejména ve Spojených státech amerických, kde se využívaly jako bydlení při cestování za prací. Postupem času si ale našli své místo i v mnohých evropských zemích, kde je lidé oceňují hlavně na zahradách a při rekreacích. Vybírat si lze hned z několika různých podob tohoto domu. Oblíbené jsou zejména jednomodulové typy dlouhé od 7 do 15 metrů a široké od 2,4 do 3,7 metru. Volit je možné ale i jiné typy dle přání konkrétního zákazníka. Nechat si dovézt domek kdykoli, stačí pouze zpevněná plocha nebo trávník, na nějž lze mobilheim položit.

Spousta nesporných výhod

Určitě není od věci uvést přehledně několik výhody, které mobilheimy nabízejí. V následujících odrážkách je máte k dispozici.

–          cenově dostupné stavby s minimálními pořizovacími náklady

–          komfortně vybavená interiér srovnatelný s klasickým bytem

–          maximální životnost, a to až 50 a více let

–          minimální náklady na jakoukoli údržbu

–          skvělé izolační vlastnosti

–          splňují veškeré bezpečnostní a hygienické normy platné v ČR a EU

Mobilheim koupelna

Z čeho jsou mobilheimy vyrobeny?

Na první pohled se mobilní zahradní domek od klasického zděného téměř neliší. Základem mobilheimu je vysoce kvalitní pevná kovová či dřevěná konstrukce. Střešní krytinu představuje pozinkovaný nebo hliníkový plech. Dům disponuje i okapy. Moc hezky vypadají i vnější stěny tvořené dřevěnými, popřípadě plastovými palubními deskami. Izolace je řešena za pomocí deseticentimetrové vrstvy minerální vaty.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.